Kapat


Şampiyonlar Ligi 67 Defa Okundu 0

Abdullah Avcı’dan Braga maçı öncesi önemli açıklamalar

Abdullah Avcı ile basın toplantısında soruları yanıtlayan Pedro Rebocho şunları söyledi:

“İyi bir takıma sahibiz. Yeni yönetim de bu iyi olan takıma yardımcı olacaklar. Önemli olan saha içinde bizim yaptıklarımız. Takımın bana nerede ihtiyacı olursa orada oynamaya hazırım. Saha içinde akıllı bir oyuncu olduğumu düşünüyorum. Daha önce birçok kez sağ bek bölgesinde forma giydim.”

Avcı’nın açıklamalarından öne çıkanlar ise şu şekilde:

“Roco sezon başından beri 2, 2.5 sakatlık geçirdi. Şu an itibariyle fiziksel durumu iyi. Yarın da bizimle beraber bizimle ilk 11’de başlayacak.”

“Antrenman öncesi ve antrenman sonrası yarınla ilgili alacağım bilgiler var. Pazarı sonra düşüneceğiz. Avrupa Ligi 3. müsabaka. 21 oyuncu 11’de başlamış 10 resmi müsabakada. Bu sağlıklı bir durum değil.”

“Kulüpte bir değişim oldu. Yarından itibaren o değişimle beraber hem Avrupa’da hem ligde olumlu yansımaların olacağını düşünüyoruz. Oyuncu grubunun da bizim de oyunun da değişeceğini bekliyoruz.”

“REBOCHO’DAN OLDUKÇA MEMNUNUM”

“Rebocho iyi bir profesyonel, son derece iyi çalışıyor. Elimizde kişilikli, hazır, karakterli bir oyuncu var. Onunla olmaktan oldukça memnunum ama Braga maçında sağda mı, solda mı olur, onu bilmiyorum.”

“Biz talihsizlikleri sene başından beri yaşadık. Bu bir bahane değil. Braga, Avrupa Ligi kültürüne sahip, Şampiyonlar Ligi oynamış bir takım. Organizasyonları olan bir takım. Savunma ve hücum için opsiyonları olan bir takım.”

“DERBİ ÖNCESİ MORAL DEPOLAMAK İSTİYORUZ”

“Braga güçlü bir takım. Savunma ve hücumda planları olan, beraber hareket edebilen bir takım. Yarın özellikle bizim grupta ivme kazanabilmemiz için en iyisini yapıp, iyi bir sonuç alıp Galatasaray maçı öncesi de moral depolamak istiyoruz.

“Mevcut oyuncu grubuyla, kulüp içindeki değişen durumla beraber ivme kazanmak istiyoruz. Pazara da son dakikaya kadar bilgiler alıp, 2 maçta da en sağlıklı kadroyu çıkarmaya çalışacağız.”

SAKATLIKLAR HAKKINDA…

“Bütün verileri kullanıyoruz. Antrenmanları nabızlara kadar takip edip gösterilen dinlenme aralığına göre ikinci çalışmayı yapıyoruz. Sakatlıkların bir geçmişi olabilir, darbe ve zeminden de olabilir. Son maçtaki ikisinden biri darbe, Burak’ınki sabahtan kalmıştı.

“Antrenmanlarda verilere ve planlamalara göre hareket ediliyor. Evimizde, taraftarın takımı itmesiyle futbolcular kendilerini daha fazla zorluyor. Sakatlıklarla ilgili araştırmalarımızı yapıyoruz. Şanssızlık mı? Bilemiyorum. Bazı oyuncuların ağrı eşiği yüksektir. Caner Erkin sakatlığına rağmen oynuyor. Bunları minimuma indirmek için antrenmanlarda uğraşıyoruz.”

“Sezon başından bu yana ismini de verdiğim 5 genç oyuncu devam ediyorlar bizle. Çok iyi gelişim gösteriyorlar. Belki yarın, belki yarından da yakın formayı giyecekler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir