Kapat


Şampiyonlar Ligi 338 Defa Okundu 0

Bu bahaneler inandırıcı değil…

Fatih Terim’in maç sonu açıklamalarıyla ilgili hayal kırıklıklarına Belhanda ile başlayalım. Belhanda uzun zamandır ülkemizde. Bizim taraftar profillerimizi az çok tanıyor. Yüzbinlerce insan futbolcuların performansı üzerinden çok sevinip kahrolabiliyorken tepkilere karşılık vermek, hele ki Belhanda’nın tarzında bir karşılık vermek asla kabul edilemez. Tepkiler haklı ya da haksız meselesinde değilim. Karşılık vermek yanlıştır. İşin enteresanı ise Fatih Terim’in oyuncusunu basın yoluyla savunması. Oyuncuya destek olmak istiyorsan bir sonraki maç yine 11’de değerlendirir ya da çeker konuşursun. Ama taraftar olmak iyiyi kötüyü kendine göre yorumlayabilmektir aynı zamanda. İstediği tepkileri verebilmektir.

Bu yeni bir hikaye değil

Diğer taraftan bu takımın oyun kalitesinin düşmesi sadece UEFA’nın yaptırımları üzerinden okunamaz. Transferler geç olabilir, oyuncular hazır gelmemiş olabilir ama 8 lig maçı 3 Şampiyonlar Ligi oynamış Galatasaray’ın henüz iyi oynadı diyebileceğimiz 2 maçı yokken bu bahaneler inandırıcı değil. Ayrıca bu yaptırımlar yeni bir hikaye de değil. Geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi grubu daha zayıf olmasına rağmen bu şikayetleri Fatih Terim’den duymadık, bu da çok düşündürücü. Son olarak Galatasaray için UEFA’da devam edebilmek, kalan maçlar düşünüldüğünde büyük başarı olur. Her ne kadar oyun ve Fatih Terim’in tavrı ile şikayetleri bunu vaat etmese de.

Fatih Terim ne demişti?

(Belhanda konusu)

■ İstedikleri kadar tepki göstersinler çıkarmazdım. Belhanda artık kafasına taktı. Maçı bıraktık bunla uğraşıyoruz. Taraftarımız böyle bir şey yapamaz. Bize böyle seyirciler değil, taraftar lazım.

(Takımın hazır olmaması)

■ 7 oyuncum sezon başı kampı geçirmedi. Falcao dahil diğer oyuncularım transfer bitiminin 2-3 gün öncesinde geldi. Lemina 4-5 aydır oynamıyor. Seri zaten bizimle beraber değildi.

(Transfer konusu)

■ UEFA ‘Katılmayın’ diye ceza verse daha iyi. Paramız olmadığı için sıfır arıyoruz. Sıfırı kollamak, kovalamak zorundayız. Birkaç tane oyuncuyu da zaten alamadık. Seneye de yeni takım kurmak zorundayız. Bunların hepsini göndereceğiz, tekrar başka sıfırlar arayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir