Diğer HaberlerSüper Lig

Abdullah Avcı İlk Yarıyı Değerlendirdi

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, “17 maç 30 puan 6 aylık süreç ve bunun içinde başladığımız nokta, geldiğim büyük bir kulüp. Bunun bir değerlendirmesini çok sağlıklı bir şekilde yapacağız…

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, “17 maç 30 puan 6 aylık süreç ve bunun içinde başladığımız nokta, geldiğim büyük bir kulüp. Bunun bir değerlendirmesini çok sağlıklı bir şekilde yapacağız. Bugün itibariyle başladığımız süreçte 17 maçta 30 puan iyi bir puan gibi duruyor ligin makas aralığına baktığında” diye konuştu.

Süper Lig’in 17. haftasında Beşiktaş evinde Gençlerbirliği’ni 4-1 mağlup etti. Müsabaka sonrası basın toplantısında konuşan Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, oyuna arzulu ve iştahlı başladıklarını belirterek, “Ofsayt olan goller var. Sonrasında da rakibin 10 kişi kalması var. Kendini en iyi en konforlu hissettiğin an aslında en tehlikeli andır. Geriye düştük ve rakip 1 kişi daha eksik kaldı. Oyunu doğru oynamazsan 11’e 9 oyunda zordur. Kenar oyuncular bire birde adam eksiltecekler. Yardımcı boş koşular çok önemli. Pozisyonlara girmemize rağmen değerlendiremedik. 1 gol oyunu değiştirecekti ve duran toptan geldi. Devre arası bir değişiklik yaptık ve Oğuzhan buna doğru cevap verdi. Pas ve önde olma kalitesi arttı. Bire birde adam eksiltmek, asist yapmak zaman zaman eksikti. 17 maç 30 puan 6 aylık süreç ve bunun içinde başladığımız nokta, geldiğim büyük bir kulüp. Bunun bir değerlendirmesini çok sağlıklı bir şekilde yapacağız. Bugün itibariyle başladığımız süreçte 17 maçta 30 puan iyi bir puan gibi duruyor ligin makas aralığına baktığında. Belki de en doğru oyun oynadığımız Malatya maçını kaybettik bugün 33 olurdu. İkinci yarıya daha doğru oynayan, daha çabuk oynayan grup enerjisi biraz daha yukarıda olan oyuna hükmeden bir takım olmak arzumuz. Bugün kazandık devreyi bu şekilde kapattık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Gençlerbirliği Hamza hocayla birlikte iyi bir çıkış yaptı. Onlara da başarılar diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu