Diğer Haberler

Arda Güler Takımdan Ayrılıyor

Sarı lacivertli takımın gelecek vaadeden futbolcusu Arda Güler’i kapmak isteyen Almanlar, futbolcunun serbest kalma maddesinin devreye girmesini bekliyor.

Fenerbahçe’de süre almakta güçlük çeken Arda Güler için Bundesliga ekibi Wolfsburg pusuda bekliyor. Sözleşmesindeki serbest kalma maddesini kullanarak Arda’yı Fenerbahçe’den koparmak isteyen Alman ekibinin genç futbolcuya sürekli haber gönderdiği ortaya çıktı.

Wolfsburg Teknik Direktörü Niko Kovac’ın uzun süredir Arda Güler’i takipte olduğu ve sözleşme detaylarına kadar bildiği futbolcuyu transfer listesine aldığı öğrenildi.

FENERBAHÇE’DE 1500 DAKİKA OYNAMASI GEREKİYOR

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, fiziki açıdan yetersiz bulduğu Arda Güler’e ilk 11’de şans vermiyor. Maçların genellikle son bölümlerinde oyuna giren Arda’nın sözleşmesinde bulunan 1500 dakika oynama şartını sezon sonuna kadar tamamlaması zora girmiş durumda. Genç futbolcunun 1500 dakikayı dodurabilmesi için tam 18 maç sahada kalması gerekli. Arda şu ana dek sadece 156 dakika şans bulabildi.

WOLFSBURG’UN ARDA GÜLER İÇİN SÖZLEŞMESİ HAZIR

Arda’nın sözleşme detaylarına ulaşan Bundesliga ekibi, futbolcunun serbest kalma ihtimaline karşı hemen harekete geçecek. Arda için ilk 11’de oynama şartlarının bulunduğu bir sözleşmeyi hazır tutan Wolfsburg cephesi futbolcuya ve ailesine menajerler vasıtasıyla haber yolluyor.

ARDA GÜLER’İN SERBEST KALMA BEDELİ HER YIL ARTIYOR

Fenerbahçe’nin Arda Güler ile yaptığı sözleşme 3 yıllık. Sözleşmenin ilk yılında serbest kalma bedeli 20 milyon Euro. İkinci yılında bu rakam 25 milyon Euro’ya çıkıyor. Son sezonda ise serbest kalma bedeli 30 milyon Euro olacak.

İMZA PARASINI MASAYA KOYDULAR

Eğer Arda Güler sözleşmesinde bulunan 1500 dakika oynama şartını gerçekleştiremezse serbest kalma bedeli 5 milyon Euro’ya düşecek. Şimdiden piyasa değeri 9 milyon Euro’ya ulaşan ve kendi yaş grubunun en değerlisi olan Arda Güler için 5 milyon bonservisin yanı sıra imza parası da vermeyi kabul eden Alman ekibi genç futbolcunun kafasını karıştırmak için her yolu deniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu