Süper Lig

“Arsenal 50 milyon Euro’ya alamadı, bedavaya Galatasaray’a geliyor”

2022/23 sezonunda Süper Lig’de şampiyonluğa ulaşan Galatasaray’da, önümüzdeki sezonun transfer çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Süper Lig’in bu sezonki şampiyonu Galatasaray, transfer döneminde Premier Lig’in gözde futbolcusunu kadrosuna katma planları yapmaktadır. Geçtiğimiz sezon Arsenal’in isteği üzerine Leicester City’de kalan bu yıldız futbolcu için Galatasaray devreye girerek transferi tamamlamayı ummaktadır.

Galatasaray, şampiyonluk sonrasında transfer çalışmalarını hızlandırmış ve Hollandalı yıldızı kadrosuna katmak için adımlar atmıştır. Leicester City forması giyen bu oyuncu, Galatasaray’ın gelecek sezon için kadrosunu daha da güçlendirmeyi hedeflemesinden dolayı tercih edilen bir isimdir. Galatasaray’ın Tielemans için somut adımlar atması önümüzdeki günlerde beklenmektedir.

Leicester City, bu sezon Premier Lig’den düşmüş bir takımdır. Bu nedenle 26 yaşındaki oyuncu, Championship liginde oynamak istemediği için başka takımlara transfer olma düşüncesindedir. Galatasaray, Tielemans’ın sezon sonunda bonservisini alacak bir oyuncu olması nedeniyle devreye girmiştir. Tielemans, 6 numara ve 10 numara pozisyonlarında görev yapabilen bir yetenektir.

Arsenal, geçtiğimiz sezon Tielemans için Leicester City ile görüşmelere başlamış ancak bu transferi gerçekleştirememiştir. Arsenal, Hollandalı yıldıza 50 milyon Euro teklif etmiş, ancak Leicester City bu teklifi geri çevirmiştir. Son haberlere göre Arsenal, görüşmeleri son aşamaya getirmesine rağmen anlaşma sağlayamamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu