Genel

Asker Selamı Verdi, Takımdan Kovuldu!

27 Ekim’de Belçika ile oynayan A milli hentbol takımımız, maçın ardından topluca asker selamı verdi.

Asker selamı veren milli hentbol oyuncularımızdan birisi de Yunus Özmusul’du. Yunus Özmusul Yunanistan’ın AEK hentbol takımında forma giyiyor.

Milli oyuncumuzun asker selamına tahammül edemeyen Yunanistan’ın AEK hentbol takımı, Yunus Özmusul ile sözleşmesini fesh etti. Yönetimin yanı sıra yunan taraflarlar da Yunus Özmusul’a tepki gösterdi.

Olaydan sonra açıklama yapan Yunus Özmusul şunları anlatı: Biz 29 Ekim’de Olympiakos’ta oynayan milli takımdan arkadaşım Durmuş Ali Tınkır’la Yunanistan’a döndük. Kulüplerimiz bir zaman sonra asker selamının büyük bir sorun oluşturduğunu, Yunan taraftarlar tarafından bizim gönderilmemiz için kulüplere baskı yapıldığını ve bu baskılar sonucunda bizim Yunanistan’dan ayrılmamız gerektiğini söylediler. Biz şaşırdık, şoka uğradık. Bunun sorun olacağını beklemiyorduk. Bizim yaptığımız; bir milli maçtan sonra Türk topraklarında, milli takım formasıyla sergilediğimiz bir davranıştı. Bunu sonuçta Türk olmayan algılayamaz. Bize daha fazla Yunanistan’da spor hayatımıza devam edemeyeceğimizi söylediler ve tehditler almaya başladık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu