Süper Lig

“Avrupa’da şimşekler çakıyor”

Galatasaray’da transfer hareketliliği sürerken, Victor Nelsson’un adı takımdan ayrılacak oyuncular arasında öne çıkıyor. Nottingham Forest adlı Premier Lig kulübünün, Danimarkalı stoper Victor Nelsson için resmi teklifini ilettiği bildirildi.

Galatasaray, yeni oyuncuları kadrosuna katmanın yanı sıra mevcut kadrodaki ayrılma ihtimallerini de göz önünde bulunduruyor. Özellikle Danimarkalı stoper Victor Nelsson’un takımdan ayrılacağına dair güçlü bir beklenti bulunuyor. Son gelişmelere göre, İngiltere Premier Lig takımlarından Nottingham Forest, Nelsson için resmi teklifini iletti.

Daha önce Tottenham’ın da yoğun bir ilgi gösterdiği Danimarkalı stoper için Galatasaray ve Tottenham arasında anlaşma sağlanamamış, transfer gerçekleşmemişti. Şimdi ise Nottingham Forest, Victor Nelsson’a talip oldu.

Nottingham Forest, Galatasaray’a Victor Nelsson için 18 milyon euro transfer ücreti ve çeşitli başarı bonusları içeren bir teklif sundu. Bu bonuslarla birlikte toplam ücretin 22 milyon euroya kadar çıkabileceği belirtiliyor.

Galatasaray, Victor Nelsson için serbest kalma bedeli olan 25 milyon euroda diretirken, Finansal Fair Play (FFP) kurallarına uyum sağlama amacıyla Nottingham Forest’in teklifini değerlendirme yoluna gidiyor.

Nelsson, Galatasaray’da geçirdiği süre boyunca memnuniyetini dile getirmiş olmasına rağmen daha büyük bir ligde oynamak isteği nedeniyle Nottingham Forest’in teklifini kabul etmeye hazır olduğu ifade ediliyor.

Danimarkalı stoper, 2021 yazında 7 milyon euro karşılığında Kopenhag kulübünden Galatasaray’a transfer olmuştu. Galatasaray formasıyla çıktığı 82 maçta 2 gol atma başarısı gösteren Nelsson, ayrıca takım arkadaşlarına bir asist yapma başarısını da elde etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu