Süper Lig

Bakambu, Galatasaray için İstanbul’a geliyor!

Galatasaray, transfer çalışmalarını sürdürdüğü Cedric Bakambu transferi için mutlu sona ulaştı. Uzun süren görüşmeler ve anlaşmazlıkların ardından tecrübeli golcü, bugün İstanbul’a gelmek üzere yola çıkıyor.

Galatasaray, transfer döneminde Arjantinli yıldız Mauro Icardi’nin alternatifi olarak düşündüğü Cedric Bakambu için uzun süredir çaba sarf ediyordu. Ancak Icardi’nin eşi Wanda Nara’nın rahatsızlığı nedeniyle transfer durumu belirsiz kalınca, Bakambu’nun transferi daha da önem kazandı.

Cedric Bakambu, 3 gün önce Al Nassr ile sözleşme imzalamış olsa da Galatasaray’dan gelen teklif sonrasında transfer için çalışmalara başladı. Al Nassr ile sözleşme feshi için uzun süren görüşmeler yaparken, Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur, Hollanda’da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Al Nassr yetkilileriyle bir araya gelmek üzere özel uçakla Amsterdam’a gitti.

Erden Timur’un girişimleri sonucunda Cedric Bakambu ve Al Nassr arasındaki fesih konusu çözüldü ve Demokratik Kongolu oyuncunun Galatasaray’a transferinin önündeki engel kalktı. İstanbul’a gelerek sarı-kırmızılı renklere bağlanacak olan 32 yaşındaki golcü, takımın Florya’daki yeni sezon hazırlıklarına katılacak.

Galatasaray, Cedric Bakambu transferi için 900 bin euro bonservis bedeli ödeyecek. Oyuncuyla 3 yıllık sözleşme imzalayacak olan sarı-kırmızılılar, Bakambu’ya yıllık 1.3 milyon euro maaş verecek.

Cedric Bakambu’nun Galatasaray’a katılması, taraftarlar arasında büyük bir heyecan yarattı. Tecrübeli golcünün hücum hattına katacağı gücün, takımın başarı şansını artıracağı düşünülüyor. Taraftarlar, yeni sezonda takımlarının başarılı performansı için heyecanla beklerken, Galatasaray yönetimi de transfer çalışmalarına devam ederek güçlü bir kadro oluşturma çabalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu