Süper Lig

Bakambu ile anlaşma tamam!

Dubai temsilcisi Al Nasr ile sözleşmesini fesheden 32 yaşındaki golcü Cedric Bakambu, Galatasaray tarafından imzalamak üzere bekleniyor. Forvet hattını Mauro Icardi’nin yanına güçlendirmek isteyen Galatasaray, Cedric Bakambu’yu kadrosuna katma hazırlığında.

Aslan, Türk oyuncu Halil Dervişoğlu’nun ardından 32 yaşındaki Kongolu forvet Cedric Bakambu’yu da transfer etmeye hazırlanıyor. Bakambu’nun imzası bekleniyor.

Geçen sezonu Olympiakos’ta geçiren ve daha sonra BAE takımı Al Nasr’a transfer olan deneyimli futbolcu, ailevi problemler nedeniyle ayrılık kararı aldı. Al Nasr’a bedelsiz olarak transfer olan Bakambu, sözleşmesini feshedip ayrılırken şimdi Dubai’den İstanbul’a gelecek olan bir uçak bekleniyor.

Galatasaray, Angelino transferinin duyurulduğu görselde “Dubai” yazısının da bu transferin habercisi olduğunu belirtirken, futbolcunun kısa süre içinde İstanbul’a gelerek resmi imzayı atacağı öğrenildi.

Kongolu forvetle 2 yıllık anlaşma yapıldı. Cedric Bakambu’ya 1.5 milyon Euro garanti ücret ödenecek.

Cedric Bakambu’nun Galatasaray’a katılmasıyla forvet hattında daha fazla seçenek oluşturulması ve takımın gol gücünün artırılması hedefleniyor. Sarı-kırmızılı taraftarlar, Bakambu’nun gelmesiyle takımın hücum gücünün daha da güçleneceğine ve şampiyonluk yarışında önemli bir rol oynayabileceğine inanıyor. Bakambu’nun Galatasaray’da başarılı olması ve taraftarların sevgisini kazanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu