Diğer Haberler

Barcelona’nın Arda Güler Planı!

Barcelona Sportif Direktörü Deco’nun Fenerbahçe’ye sunduğu resmi teklif ortaya çıktı. Barcelona’nın finansal zorluklar yaşadığı bir dönemde olduğu biliniyor ve bu nedenle Arda Güler’in transferini gerçekleştirmek için bir teklif sunuldu. Bonservis ücretinin bir kısmı bu yıl, daha büyük bir kısmı ise 2024 yazında ödenmek üzere öneri yapıldı. Ancak Barcelona ayrıca Arda Güler’in 1 sezon daha Fenerbahçe’de kalmasını önerdi.

Barcelona’nın teklifinin ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Arda Güler ve ailesiyle bir toplantı gerçekleştirdi. Koç, uzun yıllardır sponsorluk desteği verdiği ve iyi ilişkiler kurduğu Barcelona’nın Arda Güler için doğru bir adres olduğunu ve Barcelona’nın genç oyuncunun kalbindeki kulüp olduğunu söyledi. Ayrıca bir yıl daha Fenerbahçe’de kalmanın hem Arda Güler’in gelişimi için iyi olacağını hem de sarı-lacivertli taraftarları kırmaması gerektiğini vurguladı.

Bu gelişmelerin ardından Arda Güler ve ailesinin Barcelona’nın teklifine olumlu baktığı ve düşünmek için süre istediği öğrenildi. Arda Güler, Fenerbahçe’nin teknik direktörü İsmail Kartal ile bir görüşme yapacak ve takımdaki rolü hakkında bilgi alarak son kararını verecek.

Barcelona Başkanı Laporta da Arda Güler’in transferini net bir şekilde istediklerini ifade etti. Laporta, “Deco bugün İstanbul’daydı. La Liga Yönetimi, gelecek sezonun planlamasını yaparken, Finansal Fair-play kurallarını etkilemeden bu süreci yönetmemizi sağlıyor. Arda Güler çok yetenekli bir oyuncu ve transferini tamamlamak istiyoruz” dedi. Joan Laporta ayrıca Arda Güler’in uzun zamandır takip edildiğine ve bu transferin gelecek sezon için tamamlanmak istendiğine dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu