Süper Lig

Başkan Burak Elmas Resmen Açıkladı! Ayrılık…

Yeni sezon için girişimlerine devam eden Galatasaray, maliyeti yüksek olan ve beklentilerin altında kalan oyuncularla yollarını ayırma kararı verdi. Galatasaray Başkanı Burak Elmas, deneyimli teknik adam Fatih Terim’in raporu üzerine ayrılacak isimlerle bizzat görüştü.

Transfer çalışmalarının yanı sıra takımda yaşanacak ayrılıklarla ilgili de konuşan Galatasaray Başkanı Burak Elmas, takımdan ayrılması mecbur bazı isimlerle birebir görüştüğünü söyledi.

Elmas, 4 oyuncu ile bizzat görüşme yaptığını ve takımdan ayrılmalarını istediğini, transfer teklifi almaları halinde değerlendirmeleri gerektiğini dile getirdi.

Başkan Burak Elmas’ın birebir görüşme yaptığı 4 ismin Galatasaray’ın en yüksek maaş alan 5 futbolcusundan 4’ünün olduğu belirlendi. İşte o futbolcular:

FALCAO: 5 MİLYON EURO
FEGHOULI: 3 MİLYON 850 BİN EURO
BABEL: 2 MİLYON 500 BİN EURO
DIAGNE: 2 MİLYON 400 BİN EURO

Elmas düzenlediği basın toplantısında “Takımdan ayrılması mecbur olan oyuncularımızın bazılarıyla birebir ben görüştüm, başkan olarak bu tebligatları ben yaptım. Sayısını söylemeyeyim, futbolcularımıza saygısızlık olmasın ama durum bu.” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu