Diğer HaberlerSüper Lig

Beşiktaş’ta büyük yarış.

Beşiktaş’ta büyük gün geldi çattı… Kulübün olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı bugün yapılacak. Yeni başkan ve yönetim kurulunun belirleneceği kongrede eski yöneticilerden Ahmet Nur Çebi ve Serdal Adalı ile son seçimde Fikret Orman’ın rakibi olan Hürser Tekinoktay, 7,5 yıllık Orman döneminin ardından siyah-beyazlı kulübün 34. başkanı olabilmek için yarışacak. Akatlar’da gerçekleştirilecek kongre saat 10.30’da başladı. Genel kurulda, toplantı başkanlık divanı seçiminin ardından, başkan adaylarının programlarını takdimleri sonrası seçime geçilecek.

Başkan adayları teker teker kürsüye gelerek açıklamalarda bulundu.

ÇEBİ KONUŞMA YAPTI

Beşiktaş’ın başkan adaylarından Ahmet Nur Çebi, seçim öncesi kürsüye geldi. Çebi, “Ben katılımcı, paylaşımcı bir Beşiktaş istiyorum. Ben idarecilerin toz pembe konuşmalar yapmadığı bir Beşiktaş istiyorum. Gerçeklerle yüzleşecek yöneticiler ve genel kurul istiyorum. Beşiktaş’ın genel kurulu üzerinde söylenen bazı şeylerin doğru şeylerin doğru olduğuna inanmıyorum. Bindirilmiş kıtalardı, şunlardı, bunlardı. Beşiktaşlı özgürdür, özgür iradesiyle oy kullanır. Sandıktan içeri girdiğinde onun işi sadece Beşiktaş’ı düşünerek oy atmaktır” ifadelerin kullandı.

HÜRSER TEKİNOKTAY: KULÜBE FATURA KESİLMEYECEK

Ahmet Nur Çebi’nin ardından kürsüye Hürser Tekinoktay çıktı. İşte açıklamaları:

“Bugün sonuç ne olursa olsun kazanan Beşiktaş olacaktır. 3 ay önce Fikret Orman bey ile seçime girmiştik. Şimdi diğer 2 adayla beraber yarışıyoruz. Buraya gelen tüm Beşiktaşlılara teşekkür ediyorum.”

MEVCUT SİSTEM ÇÖKMÜŞTÜR

Beşiktaş’ın Metin-Ali-Feyyazlı özkaynak düzenli modeline yeniden kavuşmak istiyoruz. En büyük özlemimiz bu. Beşiktaş bunu yapmaya mecburdur. Tüketim değil üretim modeline dönmek zorundayız. Mevcut sistem çökmüştür. Bu yüzden burdayız.”

BEŞİKTAŞ’IN FUTBOLCU ÜRETTİĞİ ESKİ GÜNLERE DÖNMESİNİ ARZULUYORUZ

“Biz eski günlere dönmeyi vaadediyoruz. Ajax’ın futbolcu fabrikası olması gibi Beşiktaş’ın da futbolcu ürettiği eski dönemlere dönmesini arzuluyoruz. Futbolu Rasim Hoca ve Toschak’a emanet edip kurumsallaşmak istiyoruz. Beşiktaş’ı halka teslim etmek istiyoruz”

BEŞİKTAŞ JİMNASTİK ÜNİVERSİTESİ’Nİ KURACAĞIZ

“Beşiktaş Jimnastik Üniversitesi’ni kuracağız. Buradaki spor bölümleriyle öncü bir eğitim yuvası inşa edeceğiz. Türkiye’de spor politikasının liderliğini yapıp, öncüsü olacağız.”

MENAJERLERE PARA KAZANDIRMA DÖNEMİ BİTECEK

“Beşiktaş’ta menajelere para kazandırma dönemi bitecektir. Gerek özkaynak düzenimiz gerek Rasim Hoca x Toschak ikilisiyle iç pazarda ve dış pazarda 100M’a kurulacak bir takımı aracıları ortadan kaldırarak 30M gibi rakamlara kurabileceğiz.”

KULÜBE FATURA KESİLMEYECEK

“Beşiktaş’ta ben ve arkadaşlarımızın kulüple hiçbir akçeli ilişkisi olmayacak, kulübe fatura kesmeyecektir. Bizim felsefemiz Serencebey’de kulüp şiarı ve kuruluş felsefesidir.”

SERDAL ADALI: HAYIRLI OLSUN

Son olarak söz alan Serdal Adalı ise ”Bu yeni dönem şimdiden Beşiktaşımız için hayırlı olsun. Beşiktaşımızın desteğe bu kadar ihtiyacı olan bir dönemde aday olan arkadaşlarıma başarılar dilerim. Bu kutsal görevi şerefi ve layıkıyla yürütmeye çalışacağız. Kazananın Beşiktaş olmasını diliyorum.” dedi.

PASCAL NOUMA: İLK KEZ OY KULLANDIM

Beşiktaş Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nda oy kullanan siyah-beyazlıların eski futbolcusu Pascal Nouma, “Benim için çok önemli bir gün. İlk defa seçime katılıyorum. Mutluyum” diye konuştu.

Oyunu sandığa attıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Nouma, “Benim için çok önemli bir gün. İlk defa seçime katılıyorum, mutluyum. Eski başkana teşekkür ediyorum. Bilmiyorum yeni başkan kim olacak. Ben yaşlandım ama Beşiktaşlıyım. Benim oğlum futbolcu olarak geliyor. O futbol oynayacak” dedi.

14 BİN 950 ÜYE OY ATACAK
Beşiktaş’ta başkanlığına 4 isim aday oldu. Adaylığını ilk açıklayan isim siyah-beyazlıların ikinci başkanı Serdal Adalı olurken, eski ikinci başkanlardan Ahmet Nur Çebi de seçime girme kararı aldı. Bir önceki seçimde Orman’ın rakibi olan Hürser Tekinoktay da başkanlık için yarışacak. Beşiktaş’ın eski yöneticilerinden ve bir dönem Beşiktaş Belediye Başkanlığı da yapan İsmail Ünal ise adaylığını koymasına rağmen daha sonra yarıştan çekildi. Kongrede, aidatlarını yatıran 14 bin 950 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Seçimde adaylardan Serdal Adalı kırmızı, Ahmet Nur Çebi krem, Hürser Tekinoktay ise mavi renkli pusulayı tercih etti.

İKİ ADAY KONUŞMAYACAK
Beşiktaşbaşkan adaylarından Serdar Adalı ile Ahmet Nur Çebi yönetim kurullarını tanıttı. İki aday da kongre üyelerine konuşma yaptı. Bugün yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulda başkan adaylarından Ahmet Nur Çebi ile Serdal Adalı aldıkları ortak karar sonrası, oy verme işlemi öncesinde konuşma yapmayacaklarını bildirdi. Diğer başkan adayı Hürser Tekinoktay ise genel kurula seslenecek. Tekinoktay’ın, oy verme işlemi öncesinde 20 dakikalık konuşma hakkını kullanacağı belirtildi. Çebi, yönetim kurulunu tanıtırken, “Yalan söylemeyeceğim. Her şeyi anlatacağım. İftiralar atıldı, basında hakkımızda yalan şeyler söylendi. Zorunda kaldığım için cevap verdim. Cevap verdiğim için de sizlerden özür diliyorum” dedi. Adalı ise, “Her birinin Beşiktaş’ımız için çok önemli işler yapacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

SERDAL ADALI’NIN LİSTESİ

Hüseyin Yücel
Emin Önal
Doğan Küçükemre
Ahmet Selçuk Sert
Ahmet Akçelik
Hicabi Gökdereli
Melih Aydoğdu
Yücel Biçer

YEDEKLER
Süha Taşpolatoğlu
Erdal Karacan
Kemal Çiloğlu
Uğur Fora
Ahmet Oğuz Uçanlar

AHMET NUR ÇEBİ’NİN LİSTESİ
Adnan Dalgakıran
Emre Kocadağ
Fatih Hakan Avşar
Mesut Urgancılar
Kemal Erdoğan
Enis Ulusoy
Erdal Torunoğulları
Berkan Gocay

YEDEKLER
Umut Şenol
Bilgehan Sürmen
Hakan Daltaban
Fırat Fidan
Ali Efe Bezci

HÜRSER TEKİNOKTAY’IN LİSTESİ

Tamer Mert
Emre Esen
Temuçin Tüzecan
Emir Tamer
Mehmet Bilal Özokur
Ercan Ozan
Kamer Dökmeciyan
Ersan Aksoylu

YEDEKLER
Aker Çıtak
Murat Geçgil
Mehmet Terzi
Çağrı Göksel
Tunga Fişekçioğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu