Süper Lig

Burak Yılmaz tepkisi! ‘Nasıl tahammül edildi?’

Erman Toroğlu, Fransa – Türkiye maçını yorumladı. A Milli Futbol Takımımız2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu’nda konuk olduğu Fransa ile 1-1 berabere kaldı.

Eski hakem ve spor yorumcusu Toroğlu, A Spor‘da bu maçı ve Milli Takımı değerlendirdi:

Toroğlu’ndan Burak Yılmaz tepkisi! ‘Nasıl tahammül edildi?’

Burak Yılmaz’a bu kadar nasıl tahammül edildi? Türkiye’de zaten yürüyecek hali yok Burak’ın. Şenol Güneş, Al Burak’ı git Beşiktaş’ta oynat. İrfan Can’a bakıyorum ve Burak’a bakıyorum. Terbiyesizliktir. Maçın en iyi pozisyonunu yakaladı ancak topa vuracak hali yok. Fransa iyi değil, sen neden beni mahcup ediyorsun?

Elemelerde en fazla gol atan oyuncu 5 gollü Cenk Tosun. Neden Cenk ile başlamıyor? İşte mal ortada. Maç izlerken bu kadar sinirlenmeye hakkım yok böyle bir şey var mı? Bazı oyuncularımız olağanüstü oynadılar, bazıları da oynamadılar. Helal olsun, iyi iş yapıldı.

Bu işler öyle ufak tefek değil. Bir kıvılcım çıkar, birisi girer. Bundan önce çok oldu. Fransızlara hele hiç güvenmeyeceksin. Kimin emeği varsa helal olsun, temizlenerek bu maç oynandı. Deschamps da böyle söylüyor. Bu iş bir yerde patlar ve bize yıkılırdı. Çok doğru bir iş yapıldı.

‘Hani ne oldu Lucescu’nun yabancı barajı?’

Merih inanılmaz oynadı. Kafaya çıkıyor yükseliyor, bakıyor top aşağıdan gelince eğilerek vuruyor. Benim anlamadığım bir konu var. Hani ne oldu Lucescu’nun yabancı barajı? Şenol Güneş ‘Beşiktaş’ta yabancı oyuncu kısıtlansın’ diyordu. Bunu sadece Fatih Terim istedi. 

Yabancı oyuncu alma mecbur musun almaya? Silah mı dayıyorlar kafana, oynatamayacağın oyuncuyu alma. Yabancı oyuncuya sığınmıyorum alakası yok. Buyrun işte Milli Takım.. Sabahlara kadar kumar oynayan, saat 10’da idmana çıkmayan ve gazeteci döven adamlar yok artık burada. Bu benim Milli Takımım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu