Süper Lig

Burhan Can Terzi: “Forma ve stat sponsorluğu 5 yıl için 85 milyon Dolar”

Galatasaray, stat isim sponsorluğu için Kuwait Airways’la büyük oranda anlaştı. Senelik 16 milyon dolardan 5 senelik sözleşmeye (80 milyon dolar – 1.3 milyar TL) imza atılacak. Resmi açıklama bekleniyor.

Galatasaray stat isim sponsorluğu için büyük bir anlaşma yapmaya hazırlanıyor… Sarı-Kırmızılılar, Kuveyt Havayolları şirketi ‘Kuweit Airways’la görüşmelerini sürdürüyor ve taraflar prensipte anlaştı.

Resmi açıklamanın kısa süre içinde yapılması bekleniyor. Galatasaray, bu anlaşmaya imza atarsa stat isim sponsorluğundan yıllık 16 milyon dolar kasasına para koyacak ve anlaşma 5 senelik olacak. Yani 80 milyon dolar (1.3 milyar TL).

Görüşmeleri Başkan Dursun Özbek ve Sportif AŞ. Başkan Yardımcısı Erden Timur bizzat yürütüyor. Sarı-Kırmızılılar, Türk Telekom’la yapılan anlaşmanın sonra ermesinin ardından Erden Timur’un sahibi olduğu Nef ile sözleşme imzalamıştı. Sportif AŞ.’de göreve başlayan Timur, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada; stat isim sponsorluğundan çekileceğini ve daha büyük bir firma ile anlaşılacağını belirtmişti. Timur, stat isim sponsorluğu sözleşmesindeki ücreti yine kulübe ödeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu