Çağlar Söyüncü Sözleşme Yeniliyor

Leicester City, Avrupa’nın devlerinin peşinde olduğu milli stoperimiz Çağlar Söyüncü ile sözleşme yenilemeye hazırlanıyor.

Performansıyla Avrupa devlerinin transfer listesine giren milli futbolcumuz Çağlar Söyüncü, Leicester City ile sözleşme yeniliyor. 5 yıllık yeni sözleşme imzalayacak olan Çağlar, İngiliz ekibinden her yıl 2.5 milyon Euro kazanacak.

Avrupa devlerinin ilgisi sonrası Çağlar Söyüncü’yü kadrosunda tutmak isteyen Leicester City, 1.7 milyon Euro ile kulübün en az kazanan oyuncularından biri olan milli yıldızımıza önemli bir zam yapacak. Leicester’ın teklifi ise yıllık 2.5 milyon Euro’dan 5 senelik yeni sözleşme şeklinde.

Leicester ile sözleşmesinin sona ermesine daha 3.5 yıl olan 23 yaşındaki milli oyuncumuz, bir süredir görüşmelerini sürdürdüğü Leicester City’e yeşil ışık yaktı. İki taraf arasındaki pazarlıkların ardından sözleşme son halini alacak.

Bu sezon Premier Lig’de başarılı bir performans sergileyen Leicester City, 16. hafta sonunda 12 galibiyet ve 2 beraberlik ile 38 puan toplayarak Liverpool’un ardından ikinci sıraya yerleşti.

Tags:
Leave a Comment