Süper Lig

Christoph Daum’dan Max Kruse ve Emre Mor yorumu!

Fenerbahçe ile Süper Lig‘de iki kez mutlu sona ulaşan, iki defa da şampiyonluğu son haftada kaybeden Alman teknik direktör Christoph Daum, eski takımının Galatasaray‘la deplasmanda karşılaşacağı dev derbi öncesinde Alman basınına çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. SPORT1 kanalına verdiği röportajda ezeli rakiplerin Max Kruse ve Emre Mor transferlerini yorumlayan Alman hoca şunları kaydetti:

Max Kruse’nin transferi, Fenerbahçe’ye inanılmaz bir güç kattı. Kendisi, çok çabuk bir şekilde takımın lider oyuncularından birine dönüştü ve taraftarları memnun etti. Şu anda Fenerbahçelilerin tümü; onun azmi, oynama düşüncesi ve son derece sempatik tavırlarıyla takım için her şeyini verdiğini hissediyor. O, taraftarların kalbine hitap ediyor. Zaten Fenerbahçe de bu duyguları yaşatmak için en doğru kulüp.

Fenerbahçe’de oynamak ve uluslararası arenaya geri dönmek Kruse için büyük bir meydan okuma. Türkiye’deki pek çok derbi maçı da Avrupai bir karaktere sahip. Diğer taraftan Emre Mor da Fatih Terim’in çok büyük beklentiler içinde olduğu bir futbolcu. Galatasaray’ın Emre’ye duyduğu güven, onun daha serbest ve büyük bir destekle oynamasını sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu