Dortmund CEO’sundan İlkay Gündoğan açıklaması! Asker Selamı….

Borussia Dortmund CEO’su Hans-Joachim Watzke, Alman asıllı Türk futbolcu İlkay Gündoğan’ın A Milli Futbol Takımımızın Arnavutluk’a attığı gol sonrası yaşadığı sevinçte ‘Asker Selamı’ verdiği anın fotoğrafını önce beğenip sonra beğeniyi kaldırması hakkında yorumlarda bulundu.

A Milli Futbol Takımımız, EURO 2020 Elemeleri 7. maçında Arnavutluk’u Cenk Tosun’un attığı golle 1-0 mağlup etmişti.

90. dakikada gelen golden sonrası milliler, Barış Pınar Harekatı’ndaki Mehmetçiklere destek amacıyla ‘Asker Selamı’ vermişti.

Bu anın fotoğrafı sosyal medyada büyük bir beğeni toplarken, Türk asıllı Alman futbolcu İlkay Gündoğan önce fotoğrafı beğenip ardından da beğeniyi geri çekmişti.

Konuyla alakalı skandal bir açıklamada bulunan Gündoğan, “Politik olacağını düşündüğüm için hemen beğeniyi geri çektim. İnanın ki geçen senenin ardından yapmak isteyeceğim tek şey politik bir açıklama yapmak” şeklinde konuşmuştu..

‘Asker Selamı’ tartışmaları gündemde hala yerini korurken, Borussia Dortmund CEO’su Hans-Joachim Watzke, Alman futbolcunun yaptığı hareket ile alakalı yorumlarda bulundu..

Eski Dortmundlu oyuncunun açıklamalarına inandığını söyleyen Watzke, “İlkay’ı iyi tanıyorum ve milliyetçi eğilimleri olmadığına inanıyorum, açıklamalarına ikna oldum” dedi.

Fotoğrafı yalnızca hoşuna gittiği için beğendiğini düşünen Sarı-siyahlı CEO, “Cenk Tosun onun yakın arkadaşı. Sadece sevdiği ve mutlu olduğu için beğendiğini düşünüyorum. Gündoğan’a inanmaya meyilliyim çünkü beğeniyi de geri çekti.”yorumunda bulundu.

Sosyal medyanın artık futbolda bir sorun olduğunu söyleyen Joachim Watzke, “İnsanlar artık Instagram’a giriyor beğeniyor, beğeniyor ve yine beğeniyor. Ancak bunun nasıl bir politik anlama çıktığını hiç düşünmüyorlar.” diye konuştu..

Leave a Comment