Diğer Haberler

Emre, dünyada ilk 4’ün içinde

Medipol Başakşheir Başkanı Göksel Gümüşdağ, kariyerine Fenerbahçe’de devam eden Emre Belözoğlu hakkında açıklamalarda bulundu.

Medipol Başakşheir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Abdullah Avcı ve Emre Belözoğlu’nun ayrılmasından sonra ortaya atılan, “Medipol Başakşehir hedeflerini küçültüyor” iddialarının gerçek dışı olduğunu açıkladı.

Emre Belözoğlu’nun Medipol Başakşehir dönemi ve Fenerbahçe’ye geri dönüşüne de değinen Göksel Gümüşdağ, sözlerini şöyle tamamladı:

“Fenerbahçe’den gönderildiği gün Emre’yi aradım. O gün Emre ile ilgili algı çok farklı bir yerdeydi. Sorunlu, problemli futbolcu… Fenerbahçe’den de o anlamda gönderildi. Onun karakterine, kişiliğine, oyunculuğuna sonuna kadar kefiliz. Futbolculuğu dışında, çok uzun yıllardır kardeşimdir. Emre, kendi mevkisinde de dünyada ilk 4’ün içinde bir oyuncudur. Bize geldiğinde, ‘Sen mental olarak kendini bulduğunda, Allah’ın izniyle 4 yılda Türkiye’nin tüm ilgisini kendine döndürürsün. Senin bu yeteneğin var.’ demiştim. O da bunun farkına vardı ve Başakşehir’de, bu güzel ortamda çok büyük gayret gösterdi. Dört yılda A Milli Takım’ın en önemli oyuncusu haline geldi. Fenerbahçe Kulübü ile ilgili müsade istediğinde, ‘Bana Başakşehir sahip çıktı. Siz ne derseniz, o olacak.’ ifadesini kullandı. Ben de ‘Nihayetinde camian Fenerbahçe. Fenerbahçe’ye gidiyor olmana saygı ile bakarım. Başakşehir’de ve Türk futbolunda önemli görevler yerine getirdin. A Milli Takım’a bile gidip destek verebiliyorsun. Bu kararını saygı ile karşılıyorum.’ dedim ve gitti.”

“ÇOK BÜYÜK KATKILAR SAĞLAYACAK”

Göksel Gümüşdağ ayrıca “Emre belözoğlu, Fenerbahçe Kulübünde de bugün en önemli oyuncularından biri. Emre’nin, kişiliği ve karakteriyle her zaman milli takıma çok büyük katkılar sağlamaya devam edeceğini düşünüyorum. Kaptanlığı ve liderliği oraya hep destek verir.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu