Süper Lig

Erden Timur: “Arda Güler gidecek mi? Onun için her şeyi yapmaya hazırım”

Fenerbahçe’nin genç yeteneği Arda Güler’in Galatasaray’a transfer olma ihtimali, son yaşanan gelişmeler nedeniyle kesinlikle “asla” denecek bir konu değil.

Fenerbahçe’de teknik direktör Jorge Jesus ile yaşananlar, Arda Güler’i büyük hayal kırıklığına uğrattı. Sezon başında “Dünya yıldızı yapacak bir hoca ile çalışacağız” söylemleriyle ikna edilen ve 3 yıllık sözleşme imzalayan genç oyuncu, bu nedenle oynama garantisi talep etmişti.

Ancak, Arda Güler’e rağmen son haftalarda yönetim ve taraftar baskısıyla kadroya dahil edildi. Son Galatasaray derbisinde ise Jorge Jesus tarafından sağ kanada hapsedildi.

Bir ay öncesine kadar Arda Güler’in Fenerbahçe’de kalma ihtimali yüzde 80/20 iken, şu anda ise yüzde 50/50 durumda olduğu belirtiliyor. Arda Güler’in Fenerbahçe’den ayrılma isteğinin sebeplerinden biri, onu keşfeden antrenör Serhat Pekmezci’nin gönderilmesiydi.

En ciddi aday olarak ise ailesini Dubai’ye davet eden ve yakın zamanda İstanbul’a gelecek olan Newcastle United gösteriliyor. İngiliz kulübünün, rakamın önemli olmadığı ifade ediliyor. En azından İngiltere’den gelen haberler bu yönde.

Arda Güler’in durumuyla ilgilenen bir diğer isim ise Galatasaray Başkanvekili Erden Timur. Kerem Aktürkoğlu’nun menajeri Erkut Söğüt ile yaptığı her görüşmede Arda Güler’in durumunu soran Timur, son görüşmede “Arda gerçekten gidecek mi?” diye sormuş ve bombayı patlatmıştır. Erden Timur’un “Eğer bize gelme ihtimali ortaya çıkarsa, yüzde 1 bile olsa, her şeyi yapmaya hazırım” dediği belirtilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu