Süper Lig

Erden Timur: “Biz yokuz, 4 milyon Euro’dan fazla vermem, Fenerbahçe alsın”

Hem Galatasaray hem de Fenerbahçe, Cagliari’nin golcüsü Joao Pedro’ya ilgi gösterdi. Galatasaray, 4 milyon euroya kadar çıktığı teklifiyle Joao Pedro’yu transfer etmeye çalıştı. Ancak Fenerbahçe’nin 4.6 milyon euro teklif verdiğini duyan Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur, “Biz yokuz” diyerek masadan kalktı ve 4 gol katkısı olan santrfor Fenerbahçe’ye transfer oldu.

Transfer sürecinde pazarlık, önemli bir meziyet olarak karşımıza çıkıyor. Ticaretin yanı sıra insan faktörünün olduğu her alanda psikoloji ayrı bir önem taşır. Bu pazarlık sürecinde yer alan Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur, karşı tarafın ne yapacağını, nasıl bir blöf yaptığını çok iyi görebilen bir yeteneğe sahip.

Joao Pedro transferi de bu konuda en büyük örneklerden biridir. Galatasaray, gerçekten Cagliari ile Brezilyalı futbolcu için masaya oturur. Timur, sıkı bir pazarlık sürecinin ardından 4 milyon eurodan fazlasını vermeyeceğini açıklar.

Fakat Cagliari yöneticileri, Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki rekabetin farkındadır ve sarı-lacivertlilerin 4 milyon 600 bin euroya çıktığını belirtir. İtalyanlar, Fenerbahçe’ye Galatasaray’ın da 4.6 milyon euro teklif ettiğini aktarır. Yani, sadece piyasayı karıştırmaktan başka bir şey yapmazlar.

Galatasaray bu blöf olduğunu hızlı bir şekilde anlar ve “Biz yokuz” diyerek geri adım atar. Ancak pazarlık süreci Cagliari ile Fenerbahçe arasında devam eder. Fenerbahçe, rakibi Galatasaray’ın da istediği Joao Pedro’yu 4 milyon 680 bin euro karşılığında transfer eder ve bunu Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirir.

Galatasaray, Pedro için masadan çekilmiş olmasına rağmen hiç pişmanlık duymaz. Sezonun bir bölümünü sakat olarak geçiren oyuncu, sadece 4 gol ve 1 asistle oynayabilmiştir.

Öte yandan Galatasaray’da forvet oynayan oyuncuların golcü performansının düşük olduğu bir dönemde, Fenerbahçe’nin istemediği stoper Abdülkerim Bardakcı bile 3 gol ve 3 asistlik bir katkı sağlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu