Süper Lig

Erden Timur’dan yılın transferi!

Galatasaray’ın yöneticilerinden Erden Timur, büyük bir transfer hamlesi yapmaya hazırlanıyor. Napoli’de forma giyen İtalyan futbolcu Lorenzo Insigne’yi kadrosuna katmak isteyen Timur, Dries Mertens faktörünü de kullanarak oyuncuyu kiralamayı planlıyor.

31 yaşındaki yıldız futbolcu, Napoli ile maaş konusunda anlaşamamış ve MLS’de forma giymeye başlamıştı. Ancak Insigne, MLS’deki sürecinden memnun değil ve menajerine yeni bir çözüm bulmasını istemişti. Bu süreçte Türkiye’ye önerilen İtalyan oyuncu için Erden Timur devreye girdi.

Sakatlığı sebebiyle şu anda forma giyemeyen Insigne, iyileştikten sonra Avrupa’da forma giymek istiyor. Bu sebeple Erden Timur, oyuncuya Şampiyonlar Ligi vaadi sunarak makul bir sözleşme önerisinde bulunacak.

Dries Mertens’in eski takım arkadaşı olan Insigne, Belçikalı futbolcu aracılığı ile Galatasaray’a gelmeye sıcak bakıyor. Bu sebeple İtalyan oyuncunun önümüzdeki yaz İstanbul’a gelmesi muhtemel görünüyor.

Güncel piyasa değeri 15 milyon euro olan Insigne için ilk olarak kiralama seçeneği düşünülüyor. Ancak yönetim, makul bir bonservis bedeli karşılığında satın alma opsiyonu da ekletmeyi planlıyor. Son karar ise İtalyan futbolcunun performansına göre verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu