Genel

Ersun Yanal ayrılığının perde arkası

Geldiği ilk günden bu yana Ali Koç’tan yeteri kadar destek görmediğini düşünen Ersun Yanal’ın istediği transferlerin yapılmaması, başkanın kazandıkları maçlardan sonra bile oyunu eleştirmesi, antrenman metodlarını sık sık sorgulaması, basındaki eleştirilere kulübün sessiz kalması nedeniyle kendini yalnız hissettiği ve bu yüzden ipleri kopardığı öğrenildi.

Teknik Direktör Ersun Yanal’ın önce Alanyaspor, ardından Galatasaray derbisi sonrası istifasını yönetime sunduğu ancak ikisinde de kabul görmediği öğrenildi.

Son Antalyaspor yenilgisi ile birlikte takımdan ayrılmak istediğini bir kez daha ileten ve bu kez ısrarcı davranan Yanal’ın isteği Başkan Ali Koç tarafından kabul edildi.

Yanal’ı istifaya götüren bir çok etkenin söz konusu olduğu bildirildi. Deneyimli teknik adam sürekli bu sezon yaşananlardan bahsedip hakem hatalarına vurgu yapsa da yönetim ile sezon başından hatta geçen yıldan bu yana yaşadıkları belirleyici oldu.

Tecrübeli çalıştırıcı ilk geldiği günden bu yana gerçek anlamda Başkan Ali Koç’tan yeteri kadar destek görmediğini düşünüyor. Bununla ilgili de şu örnek veriliyor.

Obradovic kötü giderken ya da ayrılacak iddiaları varken yönetim Sırp antrenörün yanında durup resmi açıklama yapıp arkasında durmuştu. Benzer sıkıntılı süreçte Yanal için aynı duruşun gösterilmediği ve deneyimli çalıştırıcıya bu yönde samimi bir destek gelmediği ifade edildi.

Başkanın takımın kazandığı maçlar sonrası bile oyunu eleştirmesi ve bir karşılaşma sonrası Yanal’ın antrenman metodlarının sakatlıklara sebebiyet verdiğini ifade etmesi de hocanın unutamayacağı anlardan biri oldu.

Ayrıca transferde istediği oyuncuların alınamaması, bazı transferlerden son ana kadar haberdar olmaması gibi etkenler de bunlara eklendi. Bunun yanında medyada Yanal’a yönelik yapılan ağır ve hakarete varan eleştirilere karşı da kulübün büyük ölçüde sessiz kalmasını da hoca not etti. Kendisini yalnız hissetti. Dolayısıyla Yanal’ın istifası aslında uzun beri sürecin birikimi ve kendisine yönelik tutumun bir sonucu olarak yorumlandı.

Ersun Yanal istifa ederek aslında kendi söylemleriyle de çelişti. “Söz konusu Fenerbahçe ise gerisi teferruattır” diyen tecrübeli çalıştırıcı her zaman zor günde kulübünün yanında olacağını ifade etmişti. Ancak en zor dönemde kulübü bıraktı.

Yanal, sarı lacivertli kulüpten ikinci kez istifa ederek ayrıldı. 2013-14 sezonunda şampiyon olan deneyimli çalıştırıcı o dönemki yönetimle yaşadığı anlaşmazlık sebebiyle ipleri koparmıştı. 1 yıllık alacağını bırakan deneyimli teknik adam şimdi de 3 aylık maaşını almadı. Toplamda istifa süreçleri sebebiyle Yanal 2 Milyon Euro’yu kulüpte bırakmış oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu