Diğer Haberler

Ersun Yanal: Derbiyi Kazanamazsak…

Fenerbahçe’de teknik direktör Ersun Yanal’ın kaderi Galatasaray derbisine bağlı… Tecrübeli teknik adamın da ”Pazar günü Galatasaray maçında puan kaybedersek görevi bırakırım” dediği iddialar arasında yer alıyor.

Fenerbahçe’de son 3 haftada alınan kötü sonuçlar sonrasında hedefte tahtasına oturtulan Ersun Yanal’ın geleceği Galatasaray derbisine bağlı…

Pazar gün oynanacak maçta alınacak kötü bir sonuç Fenerbahçe’yi hem moral açısından yıkacak hem de şampiyonluk yarışında sıkıntıya sokacak. Zorlu mücadele öncesinde ise gözler teknik direktör Ersun Yanal’ın üzerinde…

Ersun Yanal, Ankaragücü mağlubiyeti sonrasında “Sorumlusu benim. Fenerbahçe’nin menfaatleri ve çıkarları neyi gerektiriyorsa onun da arkasında dururum. Ne gerekiyorsa yaparız. Başkanımız ve yönetimle masaya yatırırız, karşılıklı olarak tartışırız ve ne gerekiyorsa yaparız. Taşın altına elimizi her zaman sokarız” açıklamasını yaparak Fenerbahçe ile yollarını ayırabileceğinin sinyalini vermişti… Bu konu kulüp içinde de konuşuluyor. Yapılan yorumlar Yanal’ın derbide puan kaybetmesi durumunda istifa edeceği yönünde…

Tecrübeli teknik adamın sözleşmesinde ise herhangi bir tazminat maddesi bulunmuyor… Yanal’ın ayrılması durumunda sadece sezonun geri kalanında alacağı olan maaş ödenecek. Yılda 1milyon 750 bin Euro kazanan Yanal, gönderilirse kalan 525 bin Euro’yu (yaklaşık 3.4 milyon TL) almaya hak kazanıyor. Ancak, 58 yaşındaki çalıştırıcı derbi sonrası istifa ederse bu parayı da almayacak.

Ersun Yanal’ın da “Pazar günü Galatasaray maçında puan kaybedersek görevi bırakırım” dediği iddialar arasında yer alıyor.

İDMANA ÇIKMADI!

Fenerbahçe’de geleceği tartışılan teknik direkör Ersun Yanal dün tesislere gelmesine rağmen takımın başında idmana çıkmadı.

Tecrübeli çalıştırıcının, Ankaragücü mağlubiyeti nedeniyle oyunculara tepki olarak antrenmana çıkmadığı öğrenildi.

Yanal’ın, daha önceden de bazı yenilgilerin ardından futbolculara tepki gösterip ilk çalışmalarda yer almağı belirtildi.

Tecrübeli hoca, pazar günkü derbide takımın başında bulunacak.

Ersun Yanal’ın katılmadığı dünkü antrenmanı takip eden Başkan Ali Koç ile Başkan Vekili Semih Özsoy oyunculara moral verdi.

Fenerbahçe resmi sitesinden yayınlanan idman fotoğraflarında da Ersun Yanal bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu