Süper Lig

Fatih Terim basın toplantısında konuştu!

Devler Ligi’ndeki tek temsilcimiz konumunda bulunan Galatasaray A Grubu üçüncü maçında İspanyol devi Real Madrid ile karşı karşıya gelecek.

Yarın 22.00’da Türk Telekom Stadyumu’nda başlama düdüğü çalacak zorlu mücadele öncesi Fatih Terim düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İşte o açıklamalar…

GRUBUN EN KRİTİK MAÇI

“Söyleyeceğimiz en birinci şey, bu maç grubun en kritik maçı. Real Madrid’in oralarda olmasına kimse alışık olmadığı için ayrıca bir önem taşıyor.”

“Rakibimiz geçen hafta ligde liderdi. Biraz fazla abartılıyor bazı şeyler. Birçok oyuncuyu dinlendirdi Mallorca maçında. Bizden sonra El Clasico olması avantajımızdı ama o maç tehir oldu. Mental olarak rahatladılar. Orayı düşündürecek bir durum yok.”

“Bizim maça da El Clasico’yu düşünerek hazırlanabilirlerdi. Ne önü, ne arkası Real Madrid’e engel olmadı.”

“SONUÇTA REAL MADRID”

“Eksik diye bir şey yok onlarda, Real Madrid kadrosu bu. Bazı şeyleri abartıyorlar ama sonuçta Real Madrid. 90 dakika konsantrasyonu kaybetmemiz lazım.”

“Real Madrid’i en iyi şekilde analiz ettik, ne yaparlar, nasıl dururlar, her şeyi biliyor oyuncularımız. Oyun içerisinde konsantreli, büyük bir mücadele ve seyirciyle umarım iyi işler yaparız.”

“Bizler için her eksik, çok büyük anlam taşıyor. Yarın akşama kadar olağanüstü bir durum olacağını düşünmüyorum Falcao’da. Fakat, buna rağmen birazdan tekrar bir deneme yapacağız. Onunla konuşacağız. Oynarsa ne kadar oynar, oynayabilir mi bakacağız.”

“LEMINA 25 GÜNDÜR ANTRENMANA ÇIKMADI”

“Lemina 25 gündür antrenmana çıkmadı. Durumunu değerlendireceğiz. Feghouli’nin arka adalesindeki durum nasıl bakacağız. Her takımda olabilecek şeyler. Biz de en iyi kadromuzla, en iyi durumumuzla çıkacağız ve avantajı kendi lehimize çevirmeye çalışacağız.”

“Grup sıralamasında en kritik maçlardan bir tanesi olarak gözüküyor. Dolayısıyla, bu bir. İkincisi, İspanyol basını dahil olmak üzere bütün dünya Real Madrid’in grup dördüncüsü olmasına alışık değil. Adınız Real Madrid olunca, böyle şeyler oluyor.”

“Bizim için de çok önemli bir maç. Kazanmamız halinde, kaybedeceğimiz zaman nasıl bir durumla karşılaşacağımızı biliyoruz.”

“ZIDANE İSMİ TARTIŞILMAZ”

“Açıkçası ben Zidane isminin dünya futbolunda tartışılır bir tarafı olmadığını düşünüyorum. Tüm takımlarda zaman zaman böyle şeyler olabilir. Rakibimiz son Mallorca maçına kadar liderdi. 6-7 oyuncusunu dinlendirebilecek kadar kredisi vardı. Şu anda ikinci durumda.”

“Bunların büyük takımlarda yaşanılabilecek süreçler olduğunu düşünüyorum. Zidane, bunları aşacak bilgiye, birikime, tecrübeye sahip. Muhakkak ki kulüplerin iç işlerine karışamayız. Sordunuz diye söylüyorum. Zidane ismi tartışılacak bir isim değil.”

“EL CLASICO’NUN ERTELENMESİ…”

“El Clasico’nun ertelenmesi de onları mental olarak rahatlatmıştır. Bir avantaj sağlamıştır.”

“Bir defa Real Madrid takımını mutlaka ama mutlaka konfor alanı dışına itmeliyiz. Ne zaman oyunu kontrol edececeğiz, topu rakibe bırakıp geçiş hücumlarını değerlendireceğiz, bunları iyi planladık. Adam ve alan markajının en iyi seviyede olması gerekiyor.”

“Hücum yetenekleri çok üst seviyede. Gollerinin %40’ı geçiş hücumlarında. Oyununun her yönünü çok iyi oynuyorlar. Top bizdeyken, bazı defansif problemleri olacaktır. Bunu da iyi değerlendirmeliyiz.”

“90 dakika konsantremizi hiçbir saniye bırakmamamız lazım. Rakip 10 kişi de oynasa da, o ciddiyetle oynadığınızda neler olduğunu görüyorsunuz. Hele Real Madrid’e karşı hiç olmaz.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu