Süper Lig

Fatih Terim, Konyaspor Maçı Sonrası Konuştu

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Konyaspor maçından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Konyaspor karşısında uzun süre maçı 1-0 önde götüren Galatasaray, son dakikalarda yediği golle karşılaşmadan 1-1 berabere ayrıldı. Terim, zorlu karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Canımız yanıyor, canımızı acıtıyorlar. Kulübümüzün ekonomik durumu nedir. Galatasaray’ın geleceğini düşünmek zorunda mıyız, evet. Bütün kulüplerin bankaların önünde sıraya girdiğini görüyorum. Bu işin böyle gitmeyeceğini hep söylüyorum ekonomik olarak.

Galatasaray’ın geleceği benim için çok önemli. Böyle dediğim zaman ‘Hoca Falcao’yu istemiyor mu?’ diyorlar. Falcao’yu istemeyecek hoca var mı? Almak için uğraşıyorlar. Falcao klasını bir kenara bırakacak olursak Galatasaray’ın geleceğini de düşünmek zorundayız.

Soru: “Falcao ve transfer hakkında neler söylersiniz?”

“Bana Falcao denildiği zaman bir stoper daha, orta saha var mı acaba diyorum. Galatasaray’ın geleceği için kimseye taviz vermeyeceğim. Olursa ilk biz söyleriz. Konu zaten her gün bir yere gidiyor. Biz de şaşırdık ne oluyor, ne bitiyor. Hayırlısı neyse o olsun”

Ekonomik olarak hiç kimse iyi gitmiyor. Bu işin ekonomik olarak böyle gitmeyeceğini hep söylüyorum. Galatasaray’ın geleceğine ve ekonomisine dikkat etmemiz lazım. Ben böyle söyleyince hoca Falcao’yu istemiyor diyorlar. Falcao’yu hangi hoca istemez?

Ancak Galatasaray’ın geleceğini de düşünmemiz lazım. Başkan ve yönetimimiz uğraşıyorlar. Bir hafta kaldı, bakacağız. Bana Falcao dediklerinde ben bir tane daha stoper var mı diyorum.

Avrupa’da makasın açıldığı bir gerçek. Rakiplerin istediklerini almasıyla bizim istediklerimizi gerçekleştirmemiz, başımızdaki UEFA kılıcı, bizi aynı şartlarda oynatmıyor, böyle bir gerçek var .”

Başa dön tuşu