Genel

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Nihat Özdemir ile ilgili açıklamalarda bulundu

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FB TV’de katıldığı programda Nihat Özdemir ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Ali Koç, takımın son durumu ve gündem ile ilgili açıklamalarda bulundu.

MAX KRUSE…

Ali Koç, “Öncelikle bugün Max Kruse hiç beklenmedik şekilde saat 7’de ameliyata alındı. Apandisit ameliyatı oldu. Beni de şaşırttı, toplantıdayken haber geldi. Acil şifalar diliyorum.” dedi.

MUSLERA SAKATLIĞI

Koç, “Doktorun söylediğine göre kendisi iyi durumda. Dün ise sadece Galatasaraylıları değil, herkesi üzen bir hadiseye tanıklık ettik. Muslera talihsiz olarak ağır bir sakatlık geçirdi. Kendisine ve Galatasaray camiasına büyük geçmiş olsun diliyorum.” ifadeleri kullandı.

“3 TEMMUZ…”

Koç, “3 Temmuz kumpası bizim için hafif bir konu değildir. Bu olayı çok insan takip ediyor ama bazı insanlar da parça parça görüyor. Bütünsel bakış açısından uzak olursan, bu olayın ne kadar vahim olduğunu, hatta skandal olduğunu görebilmek güç.Türkiye’de medya çok çabuk değişiyor. Medya eski medya değil. Medya; en şeffaf, en etik bilgilendirme görevini yerine getirmiyor. Biz de medya tarafından çok sevilen bir kulüp olmadığımız için, bizim söylemlerimiz genelde hak ettiği şekilde ele alınmıyor.” dedi.

“KAHPE ÖRGÜT…”

Ali Koç, “Kahpe örgüt, en güçlü olduğu dönemde, insanların onlardan en çok korktuğu dönemde Fenerbahçe’ye saldırdı. 7’den 70’e bütün Fenerbahçeliler, geri adım atmadan mücadele ettik ve zamanla neyin ne olduğu ortaya çıktı. Bu ülkede mücadeleyi ateşleyen kulüp Fenerbahçe oldu.” açıklamasını yaptı.

“ARI KOVANINA ÇOMAK SOKMAK…”

Ali Koç, “Nihat Bey’in açıklamaları bana mesajla geldi. Sabah ola hayrola dedim. Olayın tahminimden farklı olduğunu gördüm. Durup dururken arı kovanına çomak sokmak var burada. Öyle olunca da ne oluyor, arılar saldırıyor.Nihat Özdemir’den düzeltme bekledik. Öyle bir hava yaratılıyor ki, ‘Nihat Bey öyle bir şey söyler mi?’ diye… Fenerbahçe’nin kırmızı çizgisini biz Nihat Bey’in niyetine göre yıldız falı mı yapacağız?” ifadelerini kullandı.

“2010/2011 ŞAMPİYONU”

Koç,”2010-11 sezonu şampiyonunu TFF, Etik Kurulu, UEFA… Hepsi tescil etmiştir.” açıklamasını yaptı.

“KÖTÜ YAZILMIŞ BİR AÇIKLAMA YAPILDI”

Koç,”Bu Ali-Veli meselesi değil, bu Fenerbahçe meselesi. Buna kimse kayıtsız kalamaz. Kayıtsız kalıyorsa da bu kutsal göreve layık değildir.Başkanvekilimiz Semih Özsoy açıklama yaptı, aynı gün Nihat Özdemir de TFF’nin resmi sitesinden, bizleri hayret eden bir açıklama yayınlandı. Bu konu TFF ile Fenerbahçe arasında değil. Çok çok kötü yazılmış bir açıklama yapıldı.” dedi.

“ZAVALLI BİR ŞEY…”

Koç,”Sosyal medyanın yönlendirmeleri’ ve ‘sportif başarısızlık’ sözleri var açıklamada. Bir federasyon başkanının böyle bir söylemde bulunması zavallı bir şey. Sosyal medyada bir şey çıktığında hop oturup hop kalkıyor, zamanında da birilerini işten çıkartmıştır bu zihniyet.” dedi.

“2010/11 ŞAMPİYONU KİM?”

Ali Koç, “Çok basit bir soru sorduk Nihat Bey’e, ‘2010-11 şampiyonu kim?’ dedik ama bu düzeltme fırsatı kullanılmadı. Ortamı yatıştırmak yerine gerilimi tırmandırmayı tercih etti. Bizi hayretlere düşürdü. Ben Nihat Özdemir’in yerinde olsam ‘Tabii ki Fenerbahçe derim ve kökünden bunu keserim. TFF Yönetim Kurulu, TFF Etik Kurulu, UEFA tescillemiş, daha konuşacak bir şey yok, gidilecek bir merci de yok.O günkü mücadelenizi inkar mı ediyorsunuz? Nedir burada niyet?” ifadelerini kullandı.

“AKIL TUTULMASI”

Ali Koç, “Nihat beyi savunanlar tam söylemleri üzerinden savunmuyorlar. Kişiliği, iyi adamlığı şudur budur. Fenerbahçeli taraftarların kaçı Nihat beyin şahsını biliyor. Bunu iki cümleyle düzeltmek varken buralara tırmandırmak tam bir akıl tutulması.” dedi.

“BİR ANLIK ÖFKEYLE KÖTÜ BİR AÇIKLAMA GİRİLDİ”

Ali Koç, “3 Temmuz’u bilen bilir ama aradan 9 sene geçmiş. Başta Aziz Yıldırım ve diğer arkadaşlarımızın özgürlükleri ellerinden çalındı. Ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün itibarına müthiş bir saldırı yaşandı. Sportif ve maddi açıdan rakiplerimizin fersah fersah önündeydik. Açıklamaların yapıldığı akşam Nihat beyin böyle bir şeyi ima edeceğini düşünmüyorum, illa ki düzeltilir diye sakin olmanızı istemiştim. Sonra sabahleyin buluştuk seninle, izledim. Bir daha izledim. Olayın benim zannettiğimden farklı olduğunu gördüm.Nihat Özdemir bizleri hayret ettirecek şekilde TFF sitesinden yazılı açıklama yaptı. Bunun TFF’yi ilgilendiren hiçbir yanı yok. Fenerbahçe ile TFF arasında olan bir konu da değil. Bir anlık öfkeyle çok, çok kötü yazılmış bir açıklama girildi.” dedi.

İŞTE O MEKTUP!

Ali Koç, “Nihat Özdemir ‘sportif başarısızlıklar’ diyor yazısında. Ve bunu ilk defa yapmıyor. Çok zavallı bir söylemdir bir federasyon başkanının bir kulübün iç işlerine böyle müdahil olması. Kendileri hakkında sosyal medyada bir şey çıktığında hop oturup, hop kalkıyor. Bir iki gün bekliyor Vefa bey, sonra cevap veriyor. İşin enteresan tarafı, Vefa bey cevap veriyor, siz bunu da basına verin diyor. Ama bunu basına vermiyorlar. Bu şu an basına yansımayan mektup. Bunu Türkiye kamuoyu ilk defa görüyor. dedi.

“GURUR DUYUYORUM”

Ali Koç, “Fenerbahçe taraftarı olduğum için bir kez daha gurur duydum. Bu taraftar armaya, çubukluya, bu camiaya bu denli sahip çıktığı, bazı ilke ve değerlerde hassas olduğu sürece, kulübün başında kim olursa olsun bu camiaya zarar gelmez, ilelebet, dimdik ayakta durur.” açıklamasını yaptı.

“BİZ SEVK EDİLİYORSAK, NİHAT ÖZDEMİR DE EDİLMELİ”

Ali Koç, “TFF Disiplin Kurulu’nu ilgilendiren bir konu değil bu. Biz sevk ediliyorsak, Nihat Özdemir de sevk edilmeli. İnşallah hukuken doğrusu yapılır ama ne yazık ki ülkemizde kurullar da bağımsız değil. TFF’nin kurullarını federasyon atıyor. Kim kimi yargılayacak?” ifadelerini kullandı.

“GENELEKSEL MEDYADA, BU KONUŞMALAR ÇIKMAYACAK”

Ali Koç, “Yarın geleneksel medyada, bu güzelleme yapan medyada bu konuşmalar çıkmayacak. Onun için benim için önemli olan camiamızın konuyu çok daha iyi anlamaları. Bunun için yapıyoruz programı. Arkadaşlar, garip bir şeyler oluyor.” dedi.

“TRANSFER İZNİ OLMAYAN TEK TAKIM…”

Ali Koç, “Koskoca Süper Lig’de transfer izni olmayan tek takım Fenerbahçe. Mali sıkıntıda ne takımlar, herkes transfer yapma imkanı vardı. Hiç yapamayacak takımlar bir sürü transfer yaptılar. Bunu açıklasınlar. Fenerbahçe o kadar kötü ki transfer yapamaz, ama herkes yapabilir.” açıklamasını yaptı.

“ALİ KOÇ HUSUMETİ ÖYLE BİR SEVİYEYE GELMİŞ Kİ…”

Ali Koç, “Hiçbir federasyon başkanı, hiçbir kulübün iç işlerine karışamaz. Başarılıymış, başarılı değilmiş, haddine değildir! Nerede görülmüş böyle bir şey! Ali Koç husumeti öyle bir seviyeye gelmiş ki…” dedi.

OBRADOVİC…

Ali Koç,”Obradovic bugün İstanbul’a geldi. Önümüzdeki sezon ne olacağını yarın oturup konuşacağız. Benim her zaman söylediğim bir şey vardır. Obradovic burada kalmak istediği sürece kalabilir. Fenerbahçe ve basketbolun efsanesidir. Fenerbahçe’deki yeri bambaşkadır fakat önümüzdeki sene 30 milyon seviyelerinde olamayız. Küçülmeye gideceğiz. Yine de yanımızda olup liderlik etmek isterse Fenerbahçe’de kalabilir.” dedi.

“FUTBOLCULARIN MAAŞLARI İLE İLGİLİ 2 OPSİYON VAR”

Ali Koç,”Futbolcularımızla oturduk görüştük. Onlara 2 opsiyon sunduk. Sezon sonuna kadar menajerleri ile konuşup karar vermelerini istedik” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu