Diğer Haberler

Fenerbahçe Sörloth İçin Tüm Şartları Zorluyor

Sörloth’u kadrosuna katmak için tüm şartları zorlayan Fenerbahçe, Leipzig ile görüşmelerine devam ediyor.

Hem transfer hem de gönderilmesi planlanan oyunculara takım arayan yönetim, Leipzig kulübünden sürpriz bir teklifle karşı karşıya kaldı. Kadrosuna Silva’yı katan Alman kulübü, Alexander Sörloth’u satış listesine koyarken, Fenerbahçe’ye de 2 seçenek sundu.

LEİPZİG’İN TEKLİFİ

Leipzig kulübü ilk olarak Fenerbahçe’ye “Alexander Sörloth’u 17 milyon Euro’ya satın alın” teklifini sundu. Ancak FFP nedeniyle kiralama tercihine yönelen Fenerbahçe’ye son olarak “2.5 milyon Euro’ya 1 yıl kiralayın. Ancak önümüzdeki sezon zorunlu satın alma seçeneği devreye girsin” teklifini yaptı.

FENERBAHÇE DE TEKLİFİNİ İLETTİ

Fenerbahçeli kurmaylar önlerine konulan bu iki seçeneğe başka bir teklifle karşılık verdi. Yıllık 2.5 milyon Euro karşılığında kiralama teklifine onay veren Fener yönetimi, “Zorunlu satın alma opsiyonu 8 milyon Euro olsun. Bunun yanında bir sonraki satıştan da Leipzig’e yüzde 30 pay verelim” önerisinde bulundu.

Sarı lacivertli takıma gelmeye sıcak bakan Sörloth için tüm şartları zorlayan Fenerbahçe yönetimi, kısa süre içerisinde transferi noktalamak istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu