Süper Lig

Fenerbahçe verilen karara tepki!!

Fenerbahçe Kulübü, Tahkim Kurulu’nun Alanyaspor maçı için yapılan itirazı reddetmesi hakkında resmi internet sitesinde bir açıklama yayınladı.

İşte Fenerbahçe’nin açıklaması;

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, bugün yaptığı açıklama ile Kulübümüzün Alanyaspor maçı ile ilgili yaptığı itiraz başvurusuna cevap vermiş;

“TFF Yönetim Kurulu kararında usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından, Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin başvurusunun reddi ile kararın onanmasına karar verilmiştir” diyerek başvurumuzu reddetmiştir.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak karara saygı duymakla birlikte katılmadığımızı paylaşıyor;

İlgili süreçte karşılaştığımız çelişkiler hakkında, Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyelerimizden Sayın Alper Pirşen’in yarın FBTV’de açıklamalarda bulunacağını kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Programın saati yarın duyurulacaktır.

TAHKİM KURULU’NDAN RET

Profesyonel Tahkim Kurulu’nun Alanyaspor maçının tekrar oynanmamasına yönelik kararının ardından Tahkim Kurulu’na başvuran Fenerbahçe’ye yanıt olumsuz oldu.

Tahkim Kurulu’nun açıklamasında, Fenerbahçe’nin başvurusunun incelendiği ve usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı gerekçesiyle bu itirazın oybirliği ile reddedildiği duyuruldu.

İŞTE TAHKİM KURULU’NUN AÇIKLAMASI

“Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin TFF Yönetim Kurulu’nun 01.10.2019 tarihli 13 sayılı toplantısında alınan kararına karşı başvurusu incelendi. Duruşma için tayin edilen, 17.10.2019 Perşembe günü saat 15:30’da Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin vekilleri Av. Özge Tokarlı Gündüz ve Av. Alper Pirşen ve Türkiye Futbol Federasyonu vekili Av. Hazer Akil’in hazır olduğu görüldü, sözlü beyanları alındı. Yapılan müzakere neticesinde;

– TFF Yönetim Kurulu kararında usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından, Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin başvurusunun reddi ile kararın onanmasına oybirliği ile karar verildi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu