Diğer Haberler

Fenerbahçe’de 8 Futbolcunun Bileti Kesildi

Fenerbahçe, yabancı kontenjanındaki şişkinliği düzeltmek için harekete geçiyor. A Milli Takım kriterlerini karşılamayan 14 oyuncuyla devam etmek zorunda olan sarı-lacivertliler, mevcut 19 yabancı futbolcuyla kontenjanı doldurmuş durumda. En az 8 oyuncuyla yollarını ayırarak bu sorunu çözmeleri gerekiyor.

Sezon sonuna yaklaşırken Fenerbahçe’nin kadroda fazlalık oyuncu problemi ortaya çıkıyor. Şu anda kulüpte hala 18 yabancı futbolcunun kontratı bulunuyor. Devre arasında transfer edilen ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun U21 kuralına uygun olduğu için kontenjana dahil edilmeyen Jayden Oosterwolde, bu sezon 22 yaşına gireceği için yeni sezonda yabancı oyuncu olarak sayılacak. Bu durumda takımda A Milli Takım uygunluğuna sahip olmayan futbolcu sayısı 19’a yükselecek. Bu da kulübün 14 yabancı oyuncuyla sezona başlaması gereken durumda ciddi bir operasyon yapılması gerektiğini gösteriyor.

Peki, çözüm ne olacak? Fenerbahçe yönetimi en az sekiz oyuncuyla yollarını ayırmayı planlıyor ve bu sayı 13’e kadar çıkabilir. Alioski ve Pelkas’ın sözleşmeleri yenilenmeyecek. Berisha, Bruma ve Samatta da satış listesine konulacak. Şu anda takıma katkı sağlayan Rossi, Osayi, Pedro, King, Henrique ve Crespo için gelen teklifler değerlendirilecek. Szalai’nin durumu ise bonservis bedeline bağlı olarak karara bağlanacak. Oosterwolde, hazırlık kampında kendini kanıtlayamazsa satış listesine konulabilir. Valencia ve Zajc’a yeni teklifler yapıldı. Arao, Lincoln, Batshuayi ve Peres ise takımda kalmaya devam edecek.

Fenerbahçe’nin yabancı kontenjanını düzenleyerek kadroda denge sağlamayı hedeflediği ve gereksiz oyuncularla yollarını ayırarak gelecek sezon için güçlü bir kadro oluşturmayı planladığı görülüyor. Transfer dönemi yaklaşırken bu operasyonun tamamlanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu