Diğer Haberler

Fenerbahçe’de gündem yeniden Livakovic!

Fenerbahçe, Edin Dzeko transferinden sonra hız kesmeden devam ederek kaleye Livakovic’i getirmek için Dinamo Zagreb’i ikna etmeye çalışıyor.

Sarı-lacivertliler, “Şampiyonluk için atanın kadar tutanın da iyi olması gerek” ilkesini benimseyerek kadrolarını güçlendirmek istiyor. Bu doğrultuda, Dinamo Zagreb’in Hırvat kalecisi Dominik Livakovic’i kadrosuna katma çabasındalar. Ancak, Dinamo Zagreb, “10 milyon Euro serbest kalma maddesini getiren oyuncuyu alırız” diyerek pazarlık konusunda sert bir tutum sergiliyor.

Fenerbahçe, iki hafta önce Livakovic için 6 milyon Euro bonservis bedeliyle ilk teklifini sunmuştu. Ancak, sarı-lacivertli yönetim bu rakamı 7 milyon Euro’ya yükselterek teklifini revize etti. 28 yaşındaki Hırvat kaleci, Fenerbahçe’nin 3+1 yıllık sözleşme ve yıllık 1.5 milyon net maaş teklifine prensipte “evet” demişti.

Livakovic’in transfer edilmesi halinde, Fenerbahçe’nin mevcut ikinci kalecisi konumunda olan Altay Bayındır’ın durumu da dikkate alınması gereken bir faktör haline geliyor. Altay, kulübede oturmak istemiyor ve Fenerbahçe ile 2027 yılına kadar sözleşme uzatmış olmasına rağmen menajerlerine Avrupa’da başka bir takıma transfer olabileceğini iletti. Bu nedenle, yönetim Altay için 10 milyon Euro bonservis bedeli getirecek bir kulüple pazarlık yapmaya hazır olduğunu açıkladı.

Fenerbahçe, transfer çalışmalarıyla kadrosunu güçlendirme hedefine doğru ilerlerken, kale mevkisi için Livakovic’in transferi önemli bir adım olacak. Sarı-lacivertli kulüp, Dinamo Zagreb ile pazarlık sürecini sürdürerek Livakovic’i kadrosuna katmayı umuyor. Bu transferin gerçekleşmesi halinde Fenerbahçe’nin kale opsiyonları genişlerken, Altay Bayındır’ın da geleceği konusunda pazarlık yapma hazırlığı yaptığı görülüyor. Taraftarlar ise transfer sürecini heyecanla takip ederek yeni sezon için umutlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu