Diğer Haberler

Fenerbahçe’de Lincoln Henrique’nin Sözleşmesi Askıya Alınabilir!

Fenerbahçe, gerçekleştirdiği transferlerle kadrosunu güçlendirmiş olsa da, yabancı kontenjanı problemiyle karşı karşıya kaldı. Ancak sarı-lacivertliler, bu sorunun üstesinden Lincoln Henrique ile gelebilir. Fenerbahçe yönetimi, sakatlık sorunu yaşayan Lincoln Henrique’nin sözleşmesini askıya alarak bu durumu çözebilir.

Fenerbahçe, 2022 yazında Lincoln Henrique’yi Santa Clara’dan 3.5 milyon euro karşılığında transfer etmişti. Brezilyalı oyuncu, geçtiğimiz sezon iyi bir başlangıç yapmış ancak çapraz bağ sakatlığı nedeniyle sahalardan uzun bir süre uzak kalmıştı.

Son haberlere göre, Fenerbahçe yönetimi, yabancı kontenjanı sorununu çözmek için sakatlığı süren Lincoln Henrique’nin sözleşmesini askıya alma kararı alabilir. Bu sayede, takımın yabancı oyuncu sayısı kontrol altına alınabilir ve kontenjan problemi aşılabilir.

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe formasıyla 35 resmi maça çıkan 24 yaşındaki Lincoln Henrique, bu maçların 22’sinde ilk 11’de görev yapmıştı. Toplamda 2063 dakika süre alan Brezilyalı orta saha oyuncusu, 2 gol atıp 8 asist yaparak takımın skor üretimine katkı sağlamıştı.

Fenerbahçe yönetimi, Lincoln Henrique’nin yeteneklerine ve potansiyeline inanmaktadır. Bu nedenle, yabancı kontenjanı sorununu çözebilmek adına oyuncunun sözleşmesini askıya alma kararı alma ihtimali üzerinde durulmaktadır. Böyle bir adım, hem takımın kadro dengelemesine katkı sağlayacak hem de Lincoln Henrique’nin sakatlık sürecini rahat bir şekilde atlatmasına olanak tanıyacaktır.

Fenerbahçe’nin yakın zamanda konuyla ilgili bir açıklama yapması ve Lincoln Henrique’nin sözleşmesinin askıya alınıp alınmayacağının netlik kazanması beklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu