Diğer Haberler

Fenerbahçe’de Miguel Crespo Takımdan Ayrılıyor!

Sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe, yaptığı transferlerle mutlak liderlik hedefine ulaşmayı amaçlıyor ancak takımda bazı oyuncuların ayrılığı söz konusu oluyor. Attila Szalai’nin ardından, taraftarın sevgilisi haline gelen bir diğer yıldız oyuncu da ayrılığa hazırlanıyor.

Macar stoper Attila Szalai, Hoffenheim’a transferi için son aşamalara geldi. Fenerbahçe ile Hoffenheim arasında anlaşma sağlanan Szalai, Türkiye’den ayrılarak Hoffenheim ile resmi sözleşmeye imza atmak üzere. Transferin kısa süre içinde resmen duyurulması bekleniyor. Haberlere göre, Hoffenheim, Attila Szalai için Fenerbahçe’ye bonuslarla birlikte toplamda 15 milyon Euro bonservis bedeli ödeyecek.

Bu ayrılığın yanı sıra, Fenerbahçe’de 2023-2024 sezonunda sözleşmesi bitecek olan Miguel Crespo ile ilgili de ayrılık kararı alındı. Sarı-lacivertli yönetim, geçtiğimiz aylarda 500 bin Euro alan 26 yaşındaki Portekizli futbolcuya yıllık ücretini iyileştirerek yeni bir teklif yaptı. Fenerbahçe, 1,2 milyon Euro’luk yeni bir maaş önerisinde bulundu. Ancak taraflar arasında anlaşma sağlanamadı.

Miguel Crespo, Fenerbahçe’den yaklaşık 2 milyon Euro civarında bir maaş talep etti, fakat Fenerbahçe yönetimi bu talebi çok yüksek buldu. Bu nedenle kulüp, oyuncuyu elden çıkararak bonservis bedeli elde etmeyi amaçlıyor. Fenerbahçe yönetimi, Avrupa’dan talipleri olduğu bilinen Crespo için menajerine “Kulüp arayın” talimatı verdi.

Miguel Crespo, Estoril’den 1,5 milyon Euro’ya transfer edilmişti ve Fenerbahçe yönetimi oyuncu için 10 milyon Euro civarında bir bonservis bedeli bekliyor. Transfer kararının ardından Crespo’nun menajeri, Portekizli futbolcu için bu ay sonuna kadar transferi tamamlamayı planlıyor.

Fenerbahçe, Attila Szalai’nin Hoffenheim’a transferi ve Miguel Crespo’nun geleceğinin belirsizliğiyle birlikte kadro planlamalarını titizlikle sürdürüyor. Taraftarlar, takımın gelecek sezon için güçlü bir kadro oluşturmasını ve başarılı bir performans sergilemesini umutla bekliyor. Transfer süreci ve oyuncu ayrılıkları, futbolseverlerin yakından takip ettiği önemli konular arasında yer almaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu