Diğer Haberler

Fenerbahçe’de teknik direktörlük için gündem Zico-Alex

Teknik direktör arayışlarını devam ettiren Fenerbahçe’de gündeme son olarak takımı yakından tanıyan Zico-Alex ikilisi dahil oldu.

İsmi Fenerbahçe teknik direktörlüğü için anılan Roger Schmidt, Hollanda ekibi PSV ile anlaşmaya vardı.

Alman teknik adamın 2 yıllık imza attığı bildirildi. 52 yaşındaki Schmidt, Almanya’da Paderborn, Bayer Leverkusen, Avusturya’da Salzburg ve son olarak Çin’de Beijing Guoan’ı çalıştırmıştı.

Hollanda Ligi’nde 26 haftada 49 puan toplayan PSV, 4. Sırada yer aldı. Fenerbahçe’de ise Alex-Zico ikilisinin takımın başına geçme ihtimali her geçen gün daha da güçleniyor.

Alman ekolüne önceliği veren yönetimin Nova Kovac, Roger Schmidt’le yapılan pazarlıklarda istenen sonuç alınamadı. Hoca konusunda bu hafta içinde daha somut gelişmeler bekleniyor. Hırvat Zlatko Dalic’in yanı sıra Zico, ve Erol Bulut listedeki diğer adaylar. Zico ile Alex birlikte takımın başına geçme olasılığı çok yüksek. Yönetim bu ikiliye çok sıcak bakıyor. Yerli ve yabancı konusunda görüşmelerini sürdüren kulüpte Mircea Lucescu ismi de hoca listesinde yer alıyor. Ancak bazı yöneticiler Lucuscu’ya sıcak bakmıyor. Abdullah Avcı sezon sonunda yeniden gündeme gelebilir. Sarı-Lacivertli Yönetim kısa süre içinde teknik direktör konusunda bir karar vermesi planlıyor. Fenerbahçe, bu konuda tüm olasılıkları hesaplıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu