Diğer Haberler

Fenerbahçe’den Altay Bayındır Kararı! Kimse Beklemiyordu…

Fenerbahçe’deki performansıyla dikkatleri üzerine çeken 23 yaşındaki genç file bekçinin sarı lacivertli takımdaki geleceği belli oldu.

2019 yılından bu yana Fenerbahçe forması giyen kaleci Altay Bayındır hızlı bir şekilde sembolleşme yolunda ilerliyor. Sözleşmesi Haziran 2023’te bitecek olmasına rağmen sarı-lacivertlilerde bizzat Başkan Ali Koç tarafından Altay’la yeni kontrat görüşmelerinin başlandığı duyuruldu.

EFSANE OLMA YOLUNDA

Bu zamana kadar tarihi boyunca birçok efsane kaleciye ev sahipliği yapan Fenerbahçe’de yepyeni bir sembol isim daha yükseliyor. Bizzat Başkan Ali Koç, Altay’ın uzun yıllar sarı-lacivertli kaleyi korumasını arzuluyor. Altay’ın henüz 23 yaşında olmasına karşın gösterdiği olgun duruş, kendisini sürekli geliştirmesi, Fenerbahçe’nin kulüp kültürüne uygun bir profil çizmesi ve başarısıyla camianın özlediği bir efsane olma yolunda ilerliyor.

NE TEKLİF GELİRSE SATILMAYACAK

2019’da Ankaragücü’nden 20 yaşında transfer edildiğinde dahi taraftarların güvenini kazanan başarılı eldiven de kendisini Fenerbahçe ile özdeşleştirmiş durumda. Sarı-lacivertli forma altında en kısa sürede bir lig şampiyonluğu kazanarak adını tarihe daha da özel yazdırmak isteyen milli file bekçisi, şu anda tüm kariyerini Fenerbahçe’ye göre kurguluyor. Başkan Ali Koç da takımda sadece Altay Bayındır’a gelebilecek tekliflere kapalı tutuyor. Şu anda ne teklif gelirse gelsin Altay’ın satılmayacağı vurgulanıyor. Altay’ın ölümsüzleşen ‘1’ numaralar arasına gireceği ısrarla belirtiliyor.

Güncel piyasa değeri 15 milyon Euro civarında olan Altay Bayındır, Fenerbahçe kariyeri boyunca çıktığı 92 maçta kalesinde 111 gol görürken, 22 maçı da gol yemeden tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu