Diğer Haberler

Fenerbahçe’den bir bomba daha!

Süper Lig’de yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe’de heyecan verici gelişmeler yaşanıyor. Sarı-lacivertli ekip, bugüne kadar gerçekleştirdiği 6 transferi resmi olarak duyurdu. Bu süreçte hız kesmeyen Kanarya’nın kaleci transferi yapması beklenirken, Hırvat gazeteci Vlado Boban, Fenerbahçe’nin anlaştığı kaleciyi “yeni Muslera olur” şeklinde tanımlayarak duyurdu.

Fenerbahçe’nin büyük ölçüde anlaşma sağladığı Dominik Livakovic, resmi işlemler için İstanbul’a bekleniyor. Hırvat file bekçisini yakından takip eden Nova TV’den Vlado Boban’a konuşan gazeteci, 28 yaşındaki kalecinin özelliklerine dikkat çekti ve onun sakinliğine vurgu yaptı. Boban, Livakovic’in Galatasaray’daki Muslera gibi olabileceğini belirtti. Henüz 28 yaşında olan bir kaleci için ideal bir yaşta olduğunu söyleyen Boban, Livakovic’in 5-6 yıl boyunca üst düzey performansıyla takımının kalesini güvenle koruyabileceğini ifade etti.

Boban, Livakovic’in dünyanın en iyi 10 kalecisi arasında yer aldığını belirtti ve onun Fenerbahçe’deki performansının kesinlikle Muslera gibi sevileceğini ve başarılı olacağını vurguladı. Livakovic’in büyük bir yeteneğe sahip olduğunu dile getiren Boban, şu anda dünyanın en iyi 10 kalecisi arasında olduğunu ve hatta İker Casillas’ın bile onun için “izlenmesi gereken bir adam” yorumunu yaptığını söyledi.

Livakovic’in ayağı temiz olan, oyun kurabilen ve teknik açıdan yetenekli bir kaleci olduğunu belirten Boban, çizgide harika bir performansa sahip olduğunu ve çok iyi reflekslere sahip olduğunu ifade etti. Boban, Livakovic’in sakin ve soğukkanlı bir yapıya sahip olduğunu da vurguladı.

Fenerbahçe, Dominik Livakovic transferiyle kalelerini güçlendirmeye devam ederken, Hırvat kalecinin Muslera gibi bir etki yaratacağı beklentisiyle büyük umutlar taşıyor. Livakovic’in katkısıyla birlikte Fenerbahçe’nin gelecek sezon başarılı bir performans sergilemesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu