Süper Lig

Fenerbahçe’nin asıl sorunu…

 Fenerbahçemizin Denizli galibiyetinin ardından yorumlarını aktardı.

İşte o yorumlar;

BİLGİÇ: Kendi kendine gol atan bir takımı olduğunun farkına vardı bence. Son yedi golün yedisi de kişisel hatalardan geldi. Ama Denizlispor maçının bu endişe ile pek alakası yok. Emre’yi sakat sakat oynatıyorsanız, Tolga’nın koşu kalitesine ihtiyacınız olur. Ozan Tufan bile koşu performansını artırmak zorunda kaldı. Max Kruse’nin yokluğunda hücum organizasyonlarının darbe yemesi kaçınılmazdı. Herkes şunu gözden kaçırıyor, 8-9 oyuncusu yeni bu takımın ve ilk defa orijinal dört defans ile oynadılar. Bu maç kazanılması gereken maçtı. Öyle veya böyle kazandılar.

ÇAKAR: F.Bahçe bu oyunla şampiyon olamaz. İyi oynamıyorlar. Allah korusun Max Kruse ve Emre birkaç hafta oynamasalar F.Bahçe çok sıradan bir takım görüntüsünde olur. Üstelik kaleci Altay, genç ve çok entelektüel bir çocuk ama ağır hatalar yapıyor. Ya Denizli’deki maçta F.Bahçe 1-0 öndeyken beraberlik golü gelseydi ne olurdu?

ÜRÜNDÜL: F.Bahçe’nin kanat forvetinde ciddi sıkıntısı var. Moses sakat, Rodrigues sakatlıktan yeni çıktı. Denizli’deki performansı da yetersizdi. Deniz Türüç’ün de formu yeterli değil. Tolga’yı bu görev yerinde kullanarak hiç olmazsa koşan, mücadele eden bir oyuncudan faydalanma şansı buluyor. F.Bahçe’nin asıl sorunu bir türlü ofansif girişimlerde belirli planı olmaması. Emre yine vazifesini yaptı, golü de attırdı. Ama forvet arkası yapısına uygun değil. Bu yüzden de oyunu yönlendirme özelliği Denizli’de yoktu. Gustavo da hazır olmadığından belirli alanda oynuyor. Kalitesini ofansif katkı için kullanamıyor.

TİMURLENK: Yanal, Antalya mağlubiyeti sonrasında Denizli forvetine açık alanda yakalanmamak için topun arkasına çabuk geçen, kademeye giren adamlarla sahaya çıktı. Onun keyif veren oyununda Gökhan ve Caner atletik günlerindeydi. Şimdi iki bekten verim olmayınca ortayı kalabalık tutup garanti oyunu tercih etti. Her rakip Denizli gibi değil elbette, her hakem de Fırat Aydınus değil… Yanal, Emre’nin verimini de pozisyonunu değiştirip düşürdü.

(Sabah)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu