Diğer Haberler

Fenerbahçe’nin Yeni Eljif Elmas’ı

Son yıllarda genç oyunculara ağırlık veren Fenerbahçe, yaz transfer döneminde de gelecek vadeden oyuncuları kadrosuna katacak.

Eljif Elmas’ı genç ve gelecek vadeden oyuncuları alarak parlatmak ve yüksek bedellere satmak isteyen Fenerbahçe, aradığı oyuncuyu Makedonya’da buldu.

Fenerbahçe yönetimi, Makedonya ligi ekiplerinden Belasica formasını terleten 2004 doğumlu 1,76’lık sol kanat oyuncusu Besar Gudjufi için nabız yoklamaya başladı.

400 BİN EUROLUK TEKLİF

Genç yetenek ile Fenerbahçe’nin yanı sıra Trabzonspor, Beşiktaş ve Dinamo Zagreb’in de radarında yer alıyor. Beşiktaş’ın Gudjufi için kulübüne 400 bin euroluk teklif yaptığı da belirtildi. Gudjufi yaşından dolayı FIFA kurallarına göre transfer yapamayacağı için Trabzonspor prosedürleri izliyor. Trabzonsporlu yöneticiler, Makedonya’ya giderek öncelikle oyuncunun kulübü ve ailesi ile görüştü.

1 YIL OYNAYAMAYABİLİR

Bu transferin yetiştirme bedeli dahil 500 bin euroya bitebileceği ancak Makedon oyuncunun 1 yıl oynamama durumunun da söz konusu olduğu da belirtildi. Fenerbahçe 2017’de Rabotnicki’den aldığı Eljif Elmas’ı 2 yıl sonra tam 16 milyon euroya Napoli’ye satmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu