Süper Lig

Fikret Orman, İstifadan Dönecek Mi?

Bugün yaptığı basın toplantısıyla görevi bırakacağı sinyallerini veren Fikret Orman hakkında sürpriz iddialarda bulunuldu.

Fikret Orman’ın kesin bir dille “istifa ettim” cümlesini kullanmadığı için istifa etmeyeceğini de düşünenler oldu. Spor yazarları bu konu hakkında şu ifadelere yer verdi:

“FİKRET ORMAN’IN SÖZLERİ NET DEĞİL”

Siyah-beyazlı kulüpteki flaş gelişmeyi değerlendiren Cem Dizdar “Fikret Orman “olağanüstü genel kurula gideceğiz” demedi, bunu görüşeceğiz dedi. Fikret Orman duygusal bir süreçten geçebilir ve basın toplantısındaki ifadeleri de net değildi. Kararını gözden geçirmesini gerektirecek bir şeyler olabilir.” dedi.

“FİKRET ORMAN BAŞARILIYDI AMA…”

Beşiktaş’ın efsane isimlerinden Metin Tekin “Fikret Orman’ın bırakması çok da beklenen bir durum değildi. Fikret Orman, Beşiktaş’ın önemli başkanlarındır, sportif olarak başarılı bir başkanlık dönemi geçirdi. Başkan son iki senede küçük bütçeyle şampiyonluğu kovaladı ve bunu yapabilecek olan Abdullah Avcı’yı getirdi. Çok da beklenen bir gelişme değildi. Yeni bir başkanlık seçimi olmuştu. Ancak kulislerden bu dönemi zor tamamlayacağı da söyleniyordu. Fikret Orman, Beşiktaş’ın önemli başkanlarından biridir. Şampiyonlar Ligi’nde, Süper Lig’de ve kadro değerinde sportif başarı elde etti. Ekonomik olarak iyi bir başkanlığı olmadı. Başkan, küçük bütçeyle şampiyonluğu kovalamaya çalıştı ve Abdullah Avcı’yı takımın başına getirdi. Bence bu seçim doğru bir seçimdi. Bunu yapabilecek hocalardan biriydi Abdullah Avcı. Abdullah Hoca’ya belki süreç gerekebilir ama Fikret Başkan’a bu süreci tribün vermedi. FEDA sezonunda aldı başkanlığı Fikret Orman. Stadı yaptı, şampiyon oldu. Bütçesi çok güçsüz bir Beşiktaş var şu anda. Bunları yeniden kurmak süre alabilir. Umarım Beşiktaş bunu çok dalgalalı anlar yaşamadan atlatır diye düşünüyorum. Büyük bir kulüptür, köklü bir kulüptür.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu