Süper Lig

Galatasaray transfer sezonunu açtı! İlk transfer açıklandı…

Transfer sezonunda sessizliğini koruyan ve Mauro İcardi için yoğun bir çaba harcayan Galatasaray yönetimi, Arjantinli orta saha oyuncusu Leandro Paredes ile prensip anlaşmasına vardı.

Galatasaray, Paredes transferiyle ilk transferini duyurmayı hedefliyor. Orta sahada Torreira ve Paredes ikilisinin forma giymesi planlanıyor. Mertens ve Oliveira’nın ise artık rotasyon oyuncusu olarak kullanılacağını düşünüyorum.

Galatasaray’ın Transfer Komitesi Başkanı Erden Timur, İngiltere’ye gitmiş ve daha sonra Fransa ve İspanya’ya çıkarma yapacak. Merakla bekleniyor hangi oyuncularla Türkiye’ye döneceği. Ben Nelsson’un Galatasaray’dan ayrılacağını düşünüyorum. Oyuncunun menajeri, gelen tekliflerin değerlendirilmesini istiyor.

Galatasaray yönetimi, Nelsson’a 1 yıl daha sözleşmesi olduğu için 400 bin euro bonus ödeme yapmıştır. Ancak oyuncu Premier Lig’e gitmek üzere ve Tottenham, 22 milyon euroyu gözden çıkarmış durumdadır.

Sol bek pozisyonu için Galatasaray, Nuno Tavares, Angelino ve Sandro gibi oyuncularla ilgilenmektedir. Yönetim, bu isimlere odaklanmaktadır. Paredes transferinin ardından, teknik direktör Okan Buruk’un sol bek takviyesi konusunda büyük bir isteği bulunmaktadır.

Torreira’nın menajeri, Lazio ile görüşmüş ancak Galatasaray yönetimi oyuncuyla bizzat görüşmüş ve Torreira’nın Galatasaray’da kalmak istediğini açıkladığını belirtmiştir. 10 milyon euroluk teklifler olsa da bu teklifler kabul edilmemiştir.

Galatasaray, ayrıca Fofana’yı da gündemine almış durumdadır. Erden Timur’un Chelsea’den oyuncu çıkartıp çıkartamayacağını bilmiyorum, ancak yönetimin muhakkak bir sürpriz yapacağını düşünüyorum. Transfer süreci heyecanla takip edilmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu