Süper Lig

Galatasaray, Yairo Moreno’yu Kadrosuna Katıyor

Gelecek sezon için çalışmalarına aralıksız devam eden Galatasaray, uzun süredir nabız yokladığı Yairo Moreno transferinde mutlu sona ulaştı.

Sarı kırmızılı yönetim, Meksika ligi ekiplerinden Leon formasını terleten 25 yaşındaki 1,80’lik sol bek Yairo Moreno için harekete geçti.

Yairo Moreno ile her konuda anlaşmaya varan Galatasaray yönetimi, oyuncuyu sezon sonunda bonservis bedeli ödemeden kadrosuna katacak.

Leipzig’den kiralanan Saracchi’nin bonservisinin yüksek olması ve sık sık sakatlanması, Emre Taşdemir’in de benzer sakatlık sorunları sebebiyle bir türlü sol bekte istikrar sağlayamayan Galatasaray, bu bölge için kulübü arayışa iterken, çözüm Kuzey Amerika’da bulundu.

Meksika Ligi’nde Club Leon formasını terleten 25 yaşındaki sol bek Yairo Moreno ile 4 yıllık anlaşmaya varıldı. Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan deneyimli oyuncu için herhangi bir bonservis bedeli ödenmeyecek. 500 bin Euro imza parası artı 1 milyon Euro yıllık ücretle anlaşma sağlanan Morena, yaz aylarından itibaren Galatasaray’ın yeni sol beki olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu