Süper Lig

Galatasaray’a Genç Yıldız! Aliou Dieng

Mısır basınında yer alan habere göre; Galatasaray, scout ekibinin raporu sonrasında 23 yaşındaki Malili orta saha Aliou Dieng’i kadrosuna katmak için harekete geçti.

Galatasaray, Dieng için Al Ahly’ye 5.5 milyon dolarlık resmi teklifini iletti ve Mısır kulübünden gelecek cevabı beklemeye geçti. Al Ahly kaynakları, Mısır’da yayın yapan Koora sitesine Dieng’in Galatasaray’a transferi hakkında son dakika açıklamasında bulundu.

RESMİYETE KAVUŞABİLİR

Al Ahly kulübü, Galatasaray’ın 5.5 milyon dolarlık resmi teklifinin ardından herhangi bir rakam belirtmese de transferin kısa süre içinde resmiyete kavuşabileceği aktarıldı. Galatasaray’ın Dieng için yeni bir teklif hazırlığında olduğu öne sürüldü.

MISIRLI GAZETECİ DUYURDU: TEKLİF VAR

Mısırlı gazeteci Hussein Ghareb, Yellow Red Wall’a yaptığı özel açıklamada ise “Gerçekten de Galatasaray’dan Al-Ahly’ye ulaşan resmi bir teklif var. Oyuncu ayrılmak istiyor ve Al-Ahly yönetimi esneklik gösterdi, bu yüzden onun gibi önemli bir oyuncuyu takımda tutmak kolay değil.” ifadelerini kullandı.

‘AVRUPA’DA OYNAMAK İSTİYOR’

Hussein Ghareb ayrıca “Geriye sadece finansal bir anlaşmaya varmak kalıyor. Al-Ahly, oyuncuyu satmak zorunda olmadığı için satarak büyük bir finansal fayda elde etmek istiyor. Aliou Dieng ise Avrupa’da oynamak istiyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu