Süper Lig

Galatasaray’a Mostafa Mohamed piyangosu!

Galatasaray futbol takımı, sezon sonunda Mauro Icardi ve Bafetimbi Gomis’in sözleşmelerinin sona ermesi ve Nantes kulübünde kiralık olarak forma giyen Mostafa Mohamed’in durumu hakkında sıcak gelişmeler yaşamaktadır.

Galatasaray, şampiyonluk yolunda ilerlerken, kadrodan ayrılacak oyuncuların konusuyla ilgili olarak yönetim ve teknik direktör Okan Buruk arasında görüşmeler devam etmektedir.

Nantes’ta forma giyen Mostafa Mohamed’in kiralık sözleşmesinde 5.7 milyon euroluk bir opsiyon yer almaktaydı. Ancak, Nantes takımı, o pozisyonda oynayan Delort’u Nice’ten transfer etmesiyle birlikte, Mısırlı oyuncunun takımdan ayrılacağı iddiaları kuvvetlenmeye başladı.

Nantes kulübünün, Nice takımına 5 milyon euro bonservis bedeli ödediği, bu nedenle Mısırlı oyuncuya bütçe ayırmayacağı belirtiliyor. Delort’un transferiyle birlikte forma süresi azalan Mohamed’in de ayrılmak istediği iddia ediliyor.

Fransız kulüpleri Rennes ve Toulouse, Mısırlı oyuncuyla ilgileniyor ve yaklaşık 7-8 milyon euro civarında bir bonservis bedeli ödemeye hazırlar.

Galatasaray, Mostafa Mohamed’in transferi konusunda nabız yoklamaya devam ediyor. Kulüp yönetimi ve teknik direktör, takımın geleceği için en doğru kararı vereceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu