Süper Lig

Galatasaray’da transferde sürpriz atak! 60 milyon Euro…

Galatasaray, başarılı sezonuyla birlikte yıldız futbolcuları için Avrupa kulüplerinden ciddi teklifler almaya başladı. Victor Nelsson, Kerem Aktürkoğlu ve Sacha Boey, sarı-kırmızılı takımın en popüler oyuncuları arasında yer alıyor ve kulüp bu futbolcuların geleceği hakkında karar verirken yerlerini doldurmanın planlarını da yapıyor.

Galatasaray yönetimi, bu üç oyuncunun satışından ciddi bir bonservis geliri elde etmeyi hedefliyor. Planlarına göre, 60 milyon Euro’luk bir satış geliri elde etmek istiyorlar. Bu doğrultuda, üç oyuncunun da satışı için pazarlıklar yapılıyor.

Kerem Aktürkoğlu, İtalyan devi Milan’ın dikkatini çekmiş durumda. Milan, yıldız futbolcunun performanslarını yakından takip ediyor ve Galatasaray’ın beklentisi olan 15 milyon Euro’luk bir bonservis bedelini ödemeye hazır olduklarını dile getirdiler.

Sacha Boey ise, İngiliz ve Fransız takımlarının yakın ilgisini çekmiş durumda. Özellikle Liverpool’un Boey’e büyük ilgi gösterdiği biliniyor. Bu takımın yanı sıra, Newcastle United ve Crystal Palace da oyuncunun peşinde. Sarı-kırmızılı takım, Boey’in serbest kalma bedelini 25 milyon Euro olarak belirlemiş durumda.

Victor Nelsson ise, geçen yaz olduğu gibi transfer piyasasının en popüler isimleri arasında yer alıyor. Atletico Madrid, Nelsson için önde giden kulüplerden biri olsa da, daha pek çok kulübün de bu futbolcu için teklif yapması bekleniyor. Galatasaray ise, Nelsson’u 20 milyon Euro’nun altında bir fiyata satmayı düşünmüyor.

Galatasaray, bu oyuncularının satışından elde edeceği gelirle yeni transferlere imza atmayı planlıyor. Kulüp, gelecek sezon için güçlü bir kadro oluşturma hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu