Süper Lig

Galatasaray’ın çılgın transfer planı!

Icardi, Mertens ve Zaniolo gibi dünyaca ünlü isimleri kadrosuna katan Galatasaray, yaz döneminde de çılgın bir transfer planı yapıyor.

ÇILGIN TRANSFER PLANI
Bu sezon Icardi, Mertens ve Zaniolo başta olmak üzere önemli isimleri kadrosuna katan sarı kırmızılı takım, yaz döneminde oyuncu satışından da ciddi gelir elde etmeyi planlıyor.

Edinilen bilgilere göre; Galatasaray’ın kasasına sadece 3 oyuncudan 75 milyon euro (yaklaşık 1,5 milyar lira) girebilir. Buna göre Galatasaray, 35 milyon euro çıkış maddesi bulunan Zaniolo, 25 milyon euro çıkış maddesi olan Nelsson ve yine 20 milyon eurodan aşağı bir rakama satılması düşünülmeyen Sacha Boey’dan büyük bir bonservis geliri kazanabilir.

KAYNAK YARATILACAK
Galatasaray bir taraftan önemli transferler yaparak gelecek sezonlarda özellikle Avrupa’da adından söz ettirecek bir takım kurmaya çalışırken diğer taraftan da kulübe ciddi paralar kazandıracak adımları atıyor. Zaniolo, Nelsson ve Boey’den 75 milyon euro gelir bekleyen sarı-kırmızılıların kuracağı iddialı kadro için de böylece kaynak oluşturacak.

Öte yandan sarı kırmızılı takımın ligde iyi gitmesi bu transferlerin önünü açarken ara transfer döneminde Boey ve Nelsson’la ilgili tekliflere olumlu cevap verilmemişti. Ancak yaz döneminde gelecek yüksek miktarlı tekliflerin değerlendirilebileceği oyunculara iletildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu