Süper Lig

Galatasaray’ın Gözü Yerli Kalecide!

Galatasaray, Süper Lig’de liderliğini sürdürüyor ve takımın geleceği hakkında bazı gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmeler arasında Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera’nın takımdaki geleceği de bulunuyor.

Yeni sezon öncesinde en çok merak edilen konulardan birisi de Muslera’nın Galatasaray’daki durumu oluyor. Ancak, son haberlere göre, Muslera’nın sarı-kırmızılı takımda kalacağı açıklandı. Habere göre, Muslera’nın sözleşmesi bir yıl daha devam ediyor ve takımın kalesini korumaya devam edecek.

Muslera son maçlarda birkaç hatalı gol yese de, Galatasaray’ın Başakşehir karşısındaki zaferinde gole izin vermedi. Ayrıca, Süper Lig’in en az gol yiyen kalecisi olarak, takımın altıncı şampiyonluğuna ulaşmayı istiyor.

Yöneticiler, Muslera’nın takımdaki önemine değinerek, kaleci arayışında oldukları ve Muslera ile yolların ayrılacağı söylentilerini yalanladı. Muslera, takımın vazgeçilmez isimlerinden biri ve birinci kaleci olarak yeni sezon için takımda kalacak.

İlk hedef Günay Güvenç

8+3 kuralı değişmezse, yedek kaleci olarak yerlilerden Günay Güvenç’in takımda kalacağı düşünülüyor. Ancak yabancı serbest bırakılırsa, Muslera ile rekabet edebilecek yabancı bir kaleci transferi de gündeme gelebilir. Kiralık olarak Karagümrük’te oynayan Batuhan Şen henüz birinci kalecilik için yeterli görünmüyor. Altyapıdan yetişen Jankat da yeni sezonda deneyim kazanması için başka bir takıma gönderilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu