Süper Lig

Galatasaray’ın Icardi ve Paredes Planı

Paris Saint-Germain, Mauro Icardi’nin yanı sıra Paredes’i de gözden çıkardı ve Galatasaray ile 28 yaşındaki ön libero ile yapılan ilk görüşme olumlu geçti. Şimdi ise Fransız devi ikna etme aşamasına geldi.

Santrfor pozisyonuna öncelik veren ve Mauro Icardi için çaba harcayan Galatasaray, orta sahaya da takviye yapma çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda hedeflenen isimlerden biri olan Leandro Paredes, Galatasaray’ın yakın zamanda giymeye yakın olduğu isimlerden biri olarak öne çıkıyor. Geçtiğimiz sezon Juventus’a kiralanan 28 yaşındaki Arjantinli orta saha oyuncusu, İtalyan kulübünün satın alma opsiyonunu kullanmamasının ardından Paris Saint-Germain’e geri döndü. PSG, Icardi gibi Paredes’i de gözden çıkardığı için Galatasaray’ın ilgisi arttı…

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un PSG ile iyi ilişkilere sahip olması, Paredes ile yapılan ön görüşmede olumlu bir yanıt almasını sağladı ve transferin önünü açtı.

Paris Saint-Germain ile Haziran 2024’te sona erecek kontrata sahip olan Arjantinli ön liberoya, yıllık 8 milyon Euro’yu aşan maaşının yarısı ödenerek belirli bir bedelle 1 yıllık kiralama yapılarak ardından bonservisinin alınması planlanıyor. Galatasaray, PSG’yi aynı şekilde Icardi konusunda da ikna edebilirse, iki Arjantinli yıldızı birden renklerine katmış olacak.

Galatasaray, Icardi ve Paredes transferlerini gerçekleştirerek güçlü bir takım oluşturma hedefinde ilerlerken, taraftarlar da heyecanla bu transferlerin sonuçlanmasını bekliyor. Her iki oyuncunun da takıma büyük katkı sağlayacağı düşünülüyor ve Galatasaray yönetimi bu transferleri başarıyla tamamlamak için yoğun çaba harcıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu