Süper Lig

“Galatasaray’ın teklifi komik, kabul etmemiz söz konusu değil”

Süper Lig’in son haftalarına girilirken Galatasaray’da yönetim ve Kerem Aktürkoğlu arasındaki sözleşme yenileme görüşmeleri tıkanmış durumda. Taraflar arasındaki anlaşma sağlanamadığı için geleceği belirsizliğini koruyor.

Galatasaray yönetimi, Kerem Aktürkoğlu’na sunduğu teklifi 25 milyon TL’ye kadar çıkarmış olsa da, oyuncunun menajeri Erkut Söğüt bu rakamı kabul edilemez olarak nitelendiriyor. Söğüt, Türk Lirası’nın sürekli artan döviz kuru karşısında değer kaybettiğine ve 1-2 ay içinde 25 milyon TL’nin bile 1 milyon Euro’nun altında kalacağına dikkat çekiyor.

Kerem Aktürkoğlu’nun menajeri, takımdaki diğer futbolcuların maaş bordrosuna baktığında, oyuncuya sunulan teklifin oldukça düşük olduğunu savunuyor. Hatta takımın yıldızı olan Kerem’in, neredeyse hiç forma giymeyen Mathias Ross’tan bile daha az kazandığını hatırlatıyor. Söğüt, Leo Dubois’un kulübede oturması için 1.8 milyon euro yani yaklaşık 37-38 milyon TL ödendiğine dikkat çekerek, Kerem için teklif edilen rakamın kabul edilemez olduğunu ifade ediyor.

Erkut Söğüt, Kerem Aktürkoğlu’nun Galatasaray’da kalması için görüşülebilecek bir rakamla gelinmesini beklediklerini söylüyor. Taraflar arasındaki görüşmelerin devam ettiği ancak henüz bir anlaşmaya varılamadığı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu