Süper Lig

Hakim Ziyech Galatasaray’ın Radarında!

Galatasaray, geçtiğimiz sezon ara transfer döneminde zemin yokladığı Hakim Ziyech’i bir kez daha transfer gündemine aldı.

Chelsea, Faslı sağ kanat oyuncusu Hakim Ziyech ile yollarını ayırmayı planlıyor ve 18 milyon Euro talep ediyor. Chelsea, 3 yıl önce Ajax’tan 40 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer ettiği Ziyech’i satmayı düşünüyor.

Galatasaray, Hakim Ziyech’i kadrosuna katmak için iki seçeneği değerlendiriyor. Birincisi, oyuncuyu satın alma opsiyonlu olarak kiralayarak gelecekte kesin transfer yapma olasılığı sağlamak. İkincisi ise Nicolo Zaniolo gibi sonradan ödemeli taksitlerle transferi gerçekleştirmek.

Galatasaray yöneticisi Erden Timur, daha önce yaptığı bir açıklamada, “Zaniolo’ya birçok teklif var. Bu yüzden oraya da oyuncu bakıyoruz. Ziyech, Zaniolo’nun olası ayrılığına yönelik alternatiflerimizden biri” demişti.

Hakim Ziyech’in adı transfer dedikodularıyla Suudi Arabistan’dan Al Nassr ve Fransa’dan Paris Saint-Germain ile de anılıyor. Ancak Galatasaray, oyuncuyu kadrosuna katmak için ciddi bir çaba sarf ediyor.

Galatasaray’ın Hakim Ziyech transferi için Chelsea ile görüşmelerini sürdürdüğü ve bu transferin gerçekleşmesi halinde takımın hücum hattına önemli bir takviye yapacağı belirtiliyor. Transferin sonucu merakla beklenirken, Galatasaray taraftarları da Ziyech’in gelmesi durumunda heyecanlanmış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu