Süper Lig

Hıncal Uluç’tan TFF’ye Eleştiri

Spor yazarı Hıncal Uluç, TFF’nin Arda Turan’a verdiği cezayı eleştirdi.

Arda Turan’a verilen cezanın yasal olmadığını dile getiren ve deneyimli futbolcunun Türkiye Futbol Federasyonu’na tazminat davası açması gerektiğini söyleyen Hıncal Uluç, şu ifadelere yer verdi:

“Kulübün mahremi soyunma odasında, hem de ezeli rakibi sahasında ikinci defa üst üste yenmenin keyfi ve maç öncesi ısınmak için çıktıkları sahada, başta hocaları isim verilerek yapılan sinkaflı, ana, avrat, bacılara küfür edilmesinin ve bu rezalete o, statta “Devlet”i temsil ederek oturan büyük makamların zerre tepki göstermemesini izlemenin gerginliği içinde yapılan bir gösterinin o heyecanı içinde çekilmiş bir hatıra cep videosuna dayanarak, (Arda, Bireysel Başvuru hakkını kullanıp Anayasa Mahkemesi’ne gitsin. “Bu delil yasal değil. Yok hükmündedir” diyerek iptal eder, Yüce Mahkeme..) Arda Turan’a anında “2 maç ceza”yı yapıştırdı Ali Koç’un Emir Kulu Federasyon’un PFDK’sı..

Ne yapacaktı ki, Zorlu Toplantısı ile aczini kanıtlayan ve o gün bugün Ali Koç’un sözünden çıkmayan Nihat Bey!.

O yasak saatte, o yasak tribüne, o yasaklı insanların hangi gaye ile oraya getirildikleri açıkça belli olduğu halde, önce izin veren, sonra da rezalet on metre yanında devam ederken kılını kıpırdatmayan Nihat Bey, herkese kapalı soyunma odasında, yani takımın mahremindeki bir laf yüzünden Arda’nın alnına iki maçı yapıştırttı. Ali Bey ona da itiraz etti. “Ona başka katılanlar da var. Hepsi ceza almalı” dedi.

“Arda yaparsa ceza.. Ali yaparsa kaza” uygulamasıdır bu, emir kulu Nihat Efendi’nin..

Fener şampiyon olana dek, bu Federasyon böyle devam edecektir, bilesiniz!.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu