Süper Lig

“Icardi yıllık 20 milyon Euro maaş karşılığında 2+1 yıllık anlaşma sağladı”

Galatasaray taraftarlarını derinden üzecek bir gelişme olduğu iddia ediliyor. Sarı kırmızılı kulüp, Arjantinli futbolcu Mauro Icardi’nin bonservisini almak için yoğun çaba sarf ederken, beklenmedik bir sürprizle karşılaştı. Suudi Arabistan kulüpleri, büyük bir bütçe ayırarak Galatasaray’ın işini zorlaştırdı.

Son haberlere göre, Galatasaray’a Mauro Icardi konusunda kötü bir haber geldi. MBC TV’nin aktardığına göre, Al Taawon kulübü yıllık 20 milyon Euro’dan daha fazla bir maaş teklifiyle anlaşma sağladı. Bu rakam, Galatasaray’ın yapabileceği önerilerin ötesinde bir miktarı temsil ediyor.

Anlaşmanın ayrıntılarına gelince, 30 yaşındaki Arjantinli yıldızla yapılan sözleşmenin 2+1 yıllık olduğu belirtiliyor. Yani Icardi, Al Taawon kulübüyle önümüzdeki üç sezon boyunca birlikte olacak.

Bu gelişme, Galatasaray taraftarları arasında büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Icardi’nin transferi için umutlanan taraftarlar, Suudi Arabistan kulübünün çok cazip bir teklif sunmasıyla hayal kırıklığına uğradılar. Galatasaray yönetimi ise transfer stratejilerini yeniden gözden geçirmek zorunda kalacak ve alternatif hedeflere yönelebilir.

Güncel piyasa değeri 19 milyon Euro civarında olan Mauro Icardi, bu sezon sarı kırmızılı formayla 26 maçta sahaya çıkarken, 23 gol ve 8 asistlik performans ortaya koydu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu